KULTURA

Bílé tóny 2010

29. listopadu 2010, 00:00, téma CHARITA, SBÍRKY, rejdakce
Olomouc - TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. u příležitosti svých 10. narozenin pořádá benefiční koncert Bílé tóny 2010, které se konají v úterý 30. 11. 2010 od 18.00 h. v sále Pegasus v Regionálním centru Olomouc (naproti ČD).
Vystoupí duo Eva a Vašek a jako host nevidomý hudebník Radek Žalud, moderuje moderátor Tomáš Kryl. Vstupné 150 Kč, ZTP a ZTP/P 100 Kč. Předprodej vstupenek v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice. Koncert se koná na podporu veřejné sbírky TyfloCentra Olomouc „Pomáháme nevidomým“. Výtěžek akce bude zdvojnásoben nadací Divoké husy. Přijďte se pobavit, podpořit dobrou věc.

Základní náplní činnosti obecně prospěšné společnosti je provozování centra denních služeb jako specializovaného zařízení pro těžce zrakově a jinak postižené občany regionu střední Moravy.
V centru se setkávají lidé s různou úrovní akceptace svého postižení i zvládání jednotlivých dovedností. To umožňuje, aby se vzájemně motivovali k překonávání důsledků svého postižení i k vyrovnání se se svým zdravotním stavem, resp. úrovní svých možností a schopností. V TyfloCentru mohou získat všestranné informace o specifických službách pro těžce zrakově postižené, osvojit si nebo si prohloubit znalosti a dovednosti, např. v oblasti sociálního kontaktu, sebeobsluhy nebo práce s elektronickými kompenzačními pomůckami.

Tyto dovednosti klientům pomohou žít ve větší míře samostatně a nezávisle na pomoci jiných osob, zvýší jejich sebedůvěru a podpoří jejich vzdělávání, přípravu na rekvalifikaci, vlastní pracovní i společenské uplatnění. Základní ideou centra je zajištění těch služeb sociální intervence pro nevidomé a slabozraké, které byly v minulých letech realizovány územně příslušnými středisky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, tedy zabezpečení služeb, jež předcházejí nebo navazují zejména na výcvikové kurzy sociální rehabilitace a rekvalifikační kurzy. Společným jmenovatelem těchto služeb je integrace nevidomých a slabozrakých do běžného života společnosti na základě dosažení maximální možné míry samostatného řešení problémů, které toto těžké postižení přináší.

Pomáháme nevidomým, pomůžete i vy?
Je to jednoduché, stačí poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS BILEDNY na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, TyfloCentrum obdrží 27 Kč. Nyní můžete nově přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK BILEDNY na číslo 87 777 a každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Přispět lze i na účet sbírky u Raiffeisenbank a.s., číslo účtu 2057653028/5500.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.