SPORT

Bikemaraton Bozeňov odstartuje na Den dětí

24. května 2013, 15:59, téma CYKLO, BH
Bikemaraton Bozeňov odstartuje na Den dětí Dolní Bušínov – Středně náročné trasy pro cyklistické nadšence, závod odrážedel pro nejmenší účastníky a nejen to slibuje Bikemaraton Bozeňov. Pátý ročník závodu horských kol, který odstartuje v sobotu 1. června v 11 hodin v areálu Rekreačního střediska Bozeňov, nabídne účastníkům tratě v délce 29 a 54 kilometrů napříč Zábřežskou vrchovinou. Součástí závodu je bohatý doprovodný program v podobě Dětského dne s Lenochodem.
Pořadatelé se snaží neustále zlepšovat úroveň závodu, proto nechybí čipová časomíra, moderní sociální zázemí včetně sprch nebo například zaváděcí vozidlo. „I letos jsme pro účastníky připravili řadu novinek. Vypsali jsme méně náročnou kategorii Chataři pro hobby jezdce a sportovně založené příznivce bozeňovské rekreace a také závod odrážedel pro nejmenší závodníky. Také jsme spustili nové internetové a facebookové stránky závodu a nechali jsme si zpracovat logo a celkovou grafiku závodu od nadějné brněnské grafičky Karolíny Pálkové,“ uvedl ředitel závodu Michal Kubica.

Součástí Bikemaratonu Bozeňov je Dětský den s Lenochodem. Návštěvníci budou moci vyzkoušet lanové centrum, lezeckou věž, běh na bungee laně, výtvarnou dílnu, čichové pexeso nebo například jógu smíchu. „Naším mottem je slogan Nebuď lenoch a pojď. Děláme všechno proto, abychom odpoutali děti od počítačů a televizí a nabídli jim pohyb a zdravou zábavu,“ vysvětluje Tomáš Ryzner, předseda sdružení Lenochod, které Dětský den v Dolním Bušínově zajišťuje. Sdružení se zabývá programy podporujícími zdravý a aktivní životní styl dětí a mládeže. Více informací se dozvíte na www.bikemaraton-bozenov.cz.

Partnerem Bikemaratonu Bozeňov je město Zábřeh. Záštitu nad závodem, který je zařazen do seriálu Šumperského poháru horských kol a Olomoucké série MTB, převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.