SPORT

Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul

25. října 2017, 16:30, Petr Fišer
Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul Vysočina - Za letos výjimečného počasí ve stylu babího léta se podařilo minulý víkend běžci Pavlu Brzobohatému získat svůj první veteránský titul mistra republiky. Krosové soupeření národní špičky se odehrálo na Vysočině u Nového Města na Moravě.

 Ač doběhl v modrém dresu Tělovýchovné jednoty Šumperk velmi dobře v elitní desítce napříč všemi kategoriemi včetně juniorů, o premiérový triumf se musel porvat hned dvakrát! Poprvé v samotném závodě a na závěr při vyhlašování, kdy jej pořadatelé administrativní chybou nejprve přiřadili na páté místo ve věkové třídě M40. Až po citlivém upozornění na skutečný ročník narození mu byl přisouzen na piedestalu příslušné pětileté kategorie stupínek nejvyšší.
Brzobohatý s úsměvem na tváři netrval na opakování ceremoniálu poprvé. Podobná věc se mu přihodila před rokem při vítězné akci Winter Run v Olomouci.
Mírně zvlněnou šestikilometrovou trať ve Studnici, která vedla v rámci čtyř okruhů polem, lesem a vesnicí, zdolal za 21 minut a 51 vteřin. Reprezentant šumperského okresu se vydal ze všech sil a zasloužený výsledek se dostavil. Je novopečeným českým šampiónem.


Foto: ob

Pavel Brzobohatý ve stavu absolutního vyčerpání, v němž se nacházel těsně po doběhu do cíle. Jak s oblibou říká: „Šel jsem na krev.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).