Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul

25. října 2017, 16:30, Petr Fišer
Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul Vysočina - Za letos výjimečného počasí ve stylu babího léta se podařilo minulý víkend běžci Pavlu Brzobohatému získat svůj první veteránský titul mistra republiky. Krosové soupeření národní špičky se odehrálo na Vysočině u Nového Města na Moravě.

Ač doběhl v modrém dresu Tělovýchovné jednoty Šumperk velmi dobře v elitní desítce napříč všemi kategoriemi včetně juniorů, o premiérový triumf se musel porvat hned dvakrát! Poprvé v samotném závodě a na závěr při vyhlašování, kdy jej pořadatelé administrativní chybou nejprve přiřadili na páté místo ve věkové třídě M40. Až po citlivém upozornění na skutečný ročník narození mu byl přisouzen na piedestalu příslušné pětileté kategorie stupínek nejvyšší.
Brzobohatý s úsměvem na tváři netrval na opakování ceremoniálu poprvé. Podobná věc se mu přihodila před rokem při vítězné akci Winter Run v Olomouci.
Mírně zvlněnou šestikilometrovou trať ve Studnici, která vedla v rámci čtyř okruhů polem, lesem a vesnicí, zdolal za 21 minut a 51 vteřin. Reprezentant šumperského okresu se vydal ze všech sil a zasloužený výsledek se dostavil. Je novopečeným českým šampiónem.

Pavel Brzobohatý ve stavu absolutního vyčerpání, v němž se nacházel těsně po doběhu do cíle. Jak s oblibou říká: „Šel jsem na krev.“

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.