SPORT

Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul

25. října 2017, 16:30, Petr Fišer
Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul Vysočina - Za letos výjimečného počasí ve stylu babího léta se podařilo minulý víkend běžci Pavlu Brzobohatému získat svůj první veteránský titul mistra republiky. Krosové soupeření národní špičky se odehrálo na Vysočině u Nového Města na Moravě.

 Ač doběhl v modrém dresu Tělovýchovné jednoty Šumperk velmi dobře v elitní desítce napříč všemi kategoriemi včetně juniorů, o premiérový triumf se musel porvat hned dvakrát! Poprvé v samotném závodě a na závěr při vyhlašování, kdy jej pořadatelé administrativní chybou nejprve přiřadili na páté místo ve věkové třídě M40. Až po citlivém upozornění na skutečný ročník narození mu byl přisouzen na piedestalu příslušné pětileté kategorie stupínek nejvyšší.
Brzobohatý s úsměvem na tváři netrval na opakování ceremoniálu poprvé. Podobná věc se mu přihodila před rokem při vítězné akci Winter Run v Olomouci.
Mírně zvlněnou šestikilometrovou trať ve Studnici, která vedla v rámci čtyř okruhů polem, lesem a vesnicí, zdolal za 21 minut a 51 vteřin. Reprezentant šumperského okresu se vydal ze všech sil a zasloužený výsledek se dostavil. Je novopečeným českým šampiónem.


Foto: ob

Pavel Brzobohatý ve stavu absolutního vyčerpání, v němž se nacházel těsně po doběhu do cíle. Jak s oblibou říká: „Šel jsem na krev.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.