SPORT

Draci padli doma s Třebíčí

16. února 2013, 20:56, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – S jistotou jedenáctého místa šumperští hokejisté prohráli doma se čtvrtou Třebíčí jasně 0:3.
Zatímco Šumperk potřebuje nasbírat ještě pár bodů k jistotě záchrany, která je však prakticky jistá už nyní, hosté z Třebíče nastoupili na led Tyršova stadiónu s cílem zajistit si čtvrtou pozici a tím pádem výhodnější postavení v play off.

Úvod měli lepší domácí. Šumperští útočníci několikrát vytvořili zmatek před Čiliakem v brance Třebíče, Plášek jel dokonce téměř osamocen na branku, ale gól z toho nebyl. Poté přišly velké šance Horácké Slavie. Káňa v samostatném úniku i Čuřík zblízka byli neúspěšní, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Jeden z klíčových okamžiků přišel v polovině zápasu. Hostující Rangl byl vyloučen a v přesilovce měl první gól na holi Brunec po přihrávce od Hulvy. Se šancí však nenaložil dobře. Puku se následně zmocnil třebíčský kapitán Dolníček a po sólové akci překonal Štůralu. Hosté vedli a ještě více zdůslednili již tak málo propustnou obranu. Vyrovnat mohl po chybě hostů opět Brunec, ale trefil jen Čiliaka.

Místo náporu a snahy o vyrovnání Draci ve třetí části faulovali a v oslabení inkasovali podruhé. Čuřík se velmi snadno zbavil Finsterleho a bekhendem zavěsil puk pod víko – 0:2. Domácí hráči poté i přes snahu naráželi na dobře organizovanou obranu soupeře a často se nedostali ani k nahození puku do pásma. Zápas v dobré kulise, kterou vytvořily oba tábory fanoušků, okořenil pěstní souboj mezi hostujícím Dlapou a domácím kapitánem Holíkem, po němž si oba kohouti odseděli čtyři minuty za hrubost. Šumperk se ke snížení nedostal. Precizní a tvrdá obrana třebíčských hokejistů nedovolila domácím ani jednu branku. Naopak, třetí gól v síti Draků z hole Čecha přinesl v 55. minutě definitivu.

Třebíč tak Šumperku oplatila stejnou mincí porážku z dvanáctého kola, když Draci stejným poměrem triumfovali na Vysočině. Draci mají nyní sedmnáctibodový náskok na Most a předposlední Beroun.
 
 
Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 0:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.