SPORT

Draci padli doma s Třebíčí

16. února 2013, 20:56, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – S jistotou jedenáctého místa šumperští hokejisté prohráli doma se čtvrtou Třebíčí jasně 0:3.
Zatímco Šumperk potřebuje nasbírat ještě pár bodů k jistotě záchrany, která je však prakticky jistá už nyní, hosté z Třebíče nastoupili na led Tyršova stadiónu s cílem zajistit si čtvrtou pozici a tím pádem výhodnější postavení v play off.

Úvod měli lepší domácí. Šumperští útočníci několikrát vytvořili zmatek před Čiliakem v brance Třebíče, Plášek jel dokonce téměř osamocen na branku, ale gól z toho nebyl. Poté přišly velké šance Horácké Slavie. Káňa v samostatném úniku i Čuřík zblízka byli neúspěšní, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Jeden z klíčových okamžiků přišel v polovině zápasu. Hostující Rangl byl vyloučen a v přesilovce měl první gól na holi Brunec po přihrávce od Hulvy. Se šancí však nenaložil dobře. Puku se následně zmocnil třebíčský kapitán Dolníček a po sólové akci překonal Štůralu. Hosté vedli a ještě více zdůslednili již tak málo propustnou obranu. Vyrovnat mohl po chybě hostů opět Brunec, ale trefil jen Čiliaka.

Místo náporu a snahy o vyrovnání Draci ve třetí části faulovali a v oslabení inkasovali podruhé. Čuřík se velmi snadno zbavil Finsterleho a bekhendem zavěsil puk pod víko – 0:2. Domácí hráči poté i přes snahu naráželi na dobře organizovanou obranu soupeře a často se nedostali ani k nahození puku do pásma. Zápas v dobré kulise, kterou vytvořily oba tábory fanoušků, okořenil pěstní souboj mezi hostujícím Dlapou a domácím kapitánem Holíkem, po němž si oba kohouti odseděli čtyři minuty za hrubost. Šumperk se ke snížení nedostal. Precizní a tvrdá obrana třebíčských hokejistů nedovolila domácím ani jednu branku. Naopak, třetí gól v síti Draků z hole Čecha přinesl v 55. minutě definitivu.

Třebíč tak Šumperku oplatila stejnou mincí porážku z dvanáctého kola, když Draci stejným poměrem triumfovali na Vysočině. Draci mají nyní sedmnáctibodový náskok na Most a předposlední Beroun.
 
 
Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 0:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.