KULTURA

Benefiční osvětový open air festival StreetFest vol. 3

5. srpna 2009, 00:00, rejdakce
Loštice/Stavenice - Dne 7. a 8. srpna se uskuteční v Lošticích a Stavenici u Mohelnice multižánrový hudebně benefiční osvětový festival StreetFest vol. 3 open air, věnovaný dni za zákaz jaderných zbraní a mezinárodnímu dni mládeže.
Pořádání se ujala agentura sociálních služeb RES-SEF,o. s., která se zabývá pomocí sociálně vyloučeným skupinám obyvatelstva na okrese Šumperk, a spolek přátel hluku, který se sdružuje pod hlavičkou Demokracie 158. Open air volně navazuje na zaběhnutý festival Punk Invaze, který se každoročně pořádal ve Stavenicích.

Festival začne v pátek 7. srpna v areálu SKATEPARKu v Lošticích skateboardovým jamem místních borců, kteří se mohou přihlásit do 12:00 přímo ve SKATEPARKU. Závodit se bude o věcné ceny, které věnuje Titty Twister Olomouc. Po skateboardovém jamu nastoupí na připravené pódium za halou SKATEPARKu mladá kapela z Horní Loděnice za Šternberkem RACHOT PETKY, která hraje svižný punk-rock, po ní vyběhne na pódium kapela KRIMINALITÄT se svým crust-metalem z nedalekého Uničova a potom se publikum bude moci rozhoupat v rytmu ska-punku od mladé prosazující se kapely 380V ze Zábřežska.

Po kapelách si na své přijdou příznivci elektronické hudby. Nejdříve rozbalí své desky DEVYB hrající reggae-jungle, který se bude střídat s BARTEM, který představí své zlomeniny a vylomeniny, po nich si na své přijdou posluchači drum´n´bass, kterým zahraje domácí DJ DUBTRAX. Páteční program bude končit ve 23:00 s možností přespání na přilehlé louce. Otevření areálu ve Stavenicích bude ve dvanáct hodin. Začátek odpolední hudební produkce je naplánován na 15:00, kdy začne hrát loštická punková kapela KOMPLIKACE, po které naladí publikum na hardcorovou vlnu dlouhohrající uskupení z Rýmařova HECHITERA, následně nastoupí skoro domácí úderka z nedaleké Mohelnice PROCES 4 se svým crust-punkem, a aby se to návštěvníkům neomrzelo spustí po nich svůj crust-hardcore brněnská úderka 6MAS, po které přijde uvolnění v podobě rock´n´rollových šumperských DEAD POPES COMPANY, po kterých bude následovat asi hodinová pauza, na oddechnutí.

Večerní program začnou zábřežští akustiční alternativci TWO MEN WHOSE LOVE´S MUSIC, po nich rozproudí publikum libinsko-přerovští hardcore/punkoví EMPTY HALL OF FAME, po kterých přijde vrchol celého festivalu v podobě ska-punkových borců z Veselí nad Moravou BESSAR UNGGAS a pro zpříjemnění atmosféry po nich nastoupí dlouhohrající punk-rocková kapela s novými členy RAF z Přerova.

Po celou sobotu bude ve stanu probíhat alternativní druhá scéna,  ve které se představí alternativní divadlo Polické Tyjátr a budou promítány dokumenty s drogovou tématikou a právy zvířat. Od večerních hodin do stanu vtrhne reagge-junglová smršt RE-SOUND z Prahy, které bude střídat až do brzkých ranních hodin DEVYB, BART a DJ DUBTRAX. Bude připraven bohatý doprovodný program, počínaje výstavami občanského sdružení NESEHNUTÍ, přes čajovnu ČAROVNA a prezentaci RES-SEF, o. s. ve stánku UNDERGROUND REALITY až po možnost zahrát si stolní fotbal a ve večerních hodinách zhlédnout fireshow.

Bude připraven stánek s vegetariánskou stravou, ale i s grilovanými dobrotami. Vstupné je na pátek v Lošticích 59,-Kč, na sobotu ve Stavenicích 99,-Kč a na celý dvoudenní open air za 130,- Kč. STREETFEST se bude konat za každého počasí a v areálu bude možnost postavit stan a přespat. Všechny srdečně zveme.

Plánovaný harmonogram kapel:
15:00 - 15:45 - KOMPLIKACE
16:00 - 16:45 - HECHITERA
17:00 - 17:30 - PROCES 4
17:45 - 18:15 - 6MAS
18:30 - 19:15 - DEAD POPES COMPANY

20:30 - 21:15 - TWO MEN WHOSE LOVES MUSIC
21:30 - 22:15 - EHOF
22:30 - 23:15 - BESSAR UNGGAS
23:30 - 00:30 - R.A.F.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.