KULTURA

Benefiční osvětový open air festival StreetFest vol. 3

5. srpna 2009, 00:00, rejdakce
Loštice/Stavenice - Dne 7. a 8. srpna se uskuteční v Lošticích a Stavenici u Mohelnice multižánrový hudebně benefiční osvětový festival StreetFest vol. 3 open air, věnovaný dni za zákaz jaderných zbraní a mezinárodnímu dni mládeže.
Pořádání se ujala agentura sociálních služeb RES-SEF,o. s., která se zabývá pomocí sociálně vyloučeným skupinám obyvatelstva na okrese Šumperk, a spolek přátel hluku, který se sdružuje pod hlavičkou Demokracie 158. Open air volně navazuje na zaběhnutý festival Punk Invaze, který se každoročně pořádal ve Stavenicích.

Festival začne v pátek 7. srpna v areálu SKATEPARKu v Lošticích skateboardovým jamem místních borců, kteří se mohou přihlásit do 12:00 přímo ve SKATEPARKU. Závodit se bude o věcné ceny, které věnuje Titty Twister Olomouc. Po skateboardovém jamu nastoupí na připravené pódium za halou SKATEPARKu mladá kapela z Horní Loděnice za Šternberkem RACHOT PETKY, která hraje svižný punk-rock, po ní vyběhne na pódium kapela KRIMINALITÄT se svým crust-metalem z nedalekého Uničova a potom se publikum bude moci rozhoupat v rytmu ska-punku od mladé prosazující se kapely 380V ze Zábřežska.

Po kapelách si na své přijdou příznivci elektronické hudby. Nejdříve rozbalí své desky DEVYB hrající reggae-jungle, který se bude střídat s BARTEM, který představí své zlomeniny a vylomeniny, po nich si na své přijdou posluchači drum´n´bass, kterým zahraje domácí DJ DUBTRAX. Páteční program bude končit ve 23:00 s možností přespání na přilehlé louce. Otevření areálu ve Stavenicích bude ve dvanáct hodin. Začátek odpolední hudební produkce je naplánován na 15:00, kdy začne hrát loštická punková kapela KOMPLIKACE, po které naladí publikum na hardcorovou vlnu dlouhohrající uskupení z Rýmařova HECHITERA, následně nastoupí skoro domácí úderka z nedaleké Mohelnice PROCES 4 se svým crust-punkem, a aby se to návštěvníkům neomrzelo spustí po nich svůj crust-hardcore brněnská úderka 6MAS, po které přijde uvolnění v podobě rock´n´rollových šumperských DEAD POPES COMPANY, po kterých bude následovat asi hodinová pauza, na oddechnutí.

Večerní program začnou zábřežští akustiční alternativci TWO MEN WHOSE LOVE´S MUSIC, po nich rozproudí publikum libinsko-přerovští hardcore/punkoví EMPTY HALL OF FAME, po kterých přijde vrchol celého festivalu v podobě ska-punkových borců z Veselí nad Moravou BESSAR UNGGAS a pro zpříjemnění atmosféry po nich nastoupí dlouhohrající punk-rocková kapela s novými členy RAF z Přerova.

Po celou sobotu bude ve stanu probíhat alternativní druhá scéna,  ve které se představí alternativní divadlo Polické Tyjátr a budou promítány dokumenty s drogovou tématikou a právy zvířat. Od večerních hodin do stanu vtrhne reagge-junglová smršt RE-SOUND z Prahy, které bude střídat až do brzkých ranních hodin DEVYB, BART a DJ DUBTRAX. Bude připraven bohatý doprovodný program, počínaje výstavami občanského sdružení NESEHNUTÍ, přes čajovnu ČAROVNA a prezentaci RES-SEF, o. s. ve stánku UNDERGROUND REALITY až po možnost zahrát si stolní fotbal a ve večerních hodinách zhlédnout fireshow.

Bude připraven stánek s vegetariánskou stravou, ale i s grilovanými dobrotami. Vstupné je na pátek v Lošticích 59,-Kč, na sobotu ve Stavenicích 99,-Kč a na celý dvoudenní open air za 130,- Kč. STREETFEST se bude konat za každého počasí a v areálu bude možnost postavit stan a přespat. Všechny srdečně zveme.

Plánovaný harmonogram kapel:
15:00 - 15:45 - KOMPLIKACE
16:00 - 16:45 - HECHITERA
17:00 - 17:30 - PROCES 4
17:45 - 18:15 - 6MAS
18:30 - 19:15 - DEAD POPES COMPANY

20:30 - 21:15 - TWO MEN WHOSE LOVES MUSIC
21:30 - 22:15 - EHOF
22:30 - 23:15 - BESSAR UNGGAS
23:30 - 00:30 - R.A.F.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o jednu dvojvstupenku na koncert vokálního seskupení 4TET, které udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech si i pro Zábřeh, kde vystoupí ve čtvrtek 20. února, připravili originální podívanou.

Soutěžní otázka:
Ve kterém roce vzniklo vokální kvarteto 4TET?

A) 2002
B) 2007
C) 2012

Odpovědi posílejte tentokrát do středy jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na taneční odpoledne s bohatě krojovanou dechovou hudbou z Moravského Slovácka - Veselá muzika, která přijede roztančit kulturní dům v Zábřehu v neděli 16. února, pro sebe a partnera vyhrávají Petra Brachtlová z Libiny, Věra Braná z Dubicka a Blanka Zacpálková z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.