ZPRAVODAJSTVÍ

Benefice s dražbou obrazů pomůže dětem v tísni

4. prosince 2018, 13:00, hap
Benefice s dražbou obrazů pomůže dětem v tísni Šumperk – Už třetí rok malovaly šumperské seniorky obrazy, které budou vydraženy na Benefici s Pontisem a letos pomohou dětem, které se ocitly spolu se svými rodiči v tísni. Dražba se tentokrát odehraje v komornějším prostředí Kavárničky Lalala a její výtěžek pomůže uskutečnit letní tábor pro děti, které prožívají nelehkou životní situaci.

„Letní tábor se nám podařilo letos uspořádat v Oskavě pro deset dětí. Pro ně to byl opravdu veliký zážitek, některé z nich tímto způsobem prázdniny ještě nikdy netrávily. Bylo hezké sledovat, jak posouvají svoje limity. Právě teď si vzpomínám třeba na kluka, který na tábor přijel a měl obrovský strach z vody. V průběhu pobytu se nám společně podařilo strach překonat,“ říká sociální pracovnice z Domu pro osamělé rodiče s dětmi v tísni (DORD) Pavla Kučerová.

Lidé z DORDu doufají, že i v příštím roce se jim díky štědrosti jiných podaří letní tábor pro děti zorganizovat. Pomoci má dražba obrazů, které v průběhu roku malovaly šumperské seniorky v rámci kurzu „Sdělujeme pocity malbou“.

Benefice s Pontisem, jejíž součástí bude dražba, začne v pondělí 10. prosince v 17.30 hodin v Kavárničce Lalala v Temenické ulici. „Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí dětský pěvecký sbor Loučňáček ZŠ Loučná nad Desnou a folklorní pěvecký soubor Seniorky Šumperk. Nebudou chybět stánky s vánoční tematikou, punč a drobné občerstvení,“ zve na akci organizátorka Pavla Diana Simonová z Pontisu.


Foto: red

Dražba obrazů, které malovaly seniorky, se v Šumperku v předvánočním období stává už tradicí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.12.2018 15:18
Titulek: zloděj-pontis
Autor: jan
Pontis a pomáhat-Ten spíš umí tunelovat a seniory stále více okrádat!
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.