ZPRAVODAJSTVÍ

Benefice s dražbou obrazů pomůže dětem v tísni

4. prosince 2018, 13:00, hap
Benefice s dražbou obrazů pomůže dětem v tísni Šumperk – Už třetí rok malovaly šumperské seniorky obrazy, které budou vydraženy na Benefici s Pontisem a letos pomohou dětem, které se ocitly spolu se svými rodiči v tísni. Dražba se tentokrát odehraje v komornějším prostředí Kavárničky Lalala a její výtěžek pomůže uskutečnit letní tábor pro děti, které prožívají nelehkou životní situaci.

„Letní tábor se nám podařilo letos uspořádat v Oskavě pro deset dětí. Pro ně to byl opravdu veliký zážitek, některé z nich tímto způsobem prázdniny ještě nikdy netrávily. Bylo hezké sledovat, jak posouvají svoje limity. Právě teď si vzpomínám třeba na kluka, který na tábor přijel a měl obrovský strach z vody. V průběhu pobytu se nám společně podařilo strach překonat,“ říká sociální pracovnice z Domu pro osamělé rodiče s dětmi v tísni (DORD) Pavla Kučerová.

Lidé z DORDu doufají, že i v příštím roce se jim díky štědrosti jiných podaří letní tábor pro děti zorganizovat. Pomoci má dražba obrazů, které v průběhu roku malovaly šumperské seniorky v rámci kurzu „Sdělujeme pocity malbou“.

Benefice s Pontisem, jejíž součástí bude dražba, začne v pondělí 10. prosince v 17.30 hodin v Kavárničce Lalala v Temenické ulici. „Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí dětský pěvecký sbor Loučňáček ZŠ Loučná nad Desnou a folklorní pěvecký soubor Seniorky Šumperk. Nebudou chybět stánky s vánoční tematikou, punč a drobné občerstvení,“ zve na akci organizátorka Pavla Diana Simonová z Pontisu.


Foto: red

Dražba obrazů, které malovaly seniorky, se v Šumperku v předvánočním období stává už tradicí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.12.2018 15:18
Titulek: zloděj-pontis
Autor: jan
31
Pontis a pomáhat-Ten spíš umí tunelovat a seniory stále více okrádat!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.