ZPRAVODAJSTVÍ

Bazén se prodraží o 5 miliónů, podle radnice je to dobrá zpráva

7. května 2019, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – O pět miliónů korun se podle aktualizovaného rozpočtu prodraží rekonstrukce plaveckého areálu Na Benátkách v Šumperku. Na posledním jednání zastupitelstva města o tom informovalo vedení radnice. Podle starosty Tomáše Spurného je to dobrá zpráva. Vzhledem ke špatnému stavu objektu i podloží se podle nejčernějších scénářů očekávaly vícenáklady v desítkách miliónů.

 „Peníze navíc si vyžádaly sanační práce a oprava hydroizolace. Nicméně objem víceprací není tak velký, jak kritici projektu předpokládali,“ řekl starosta Šumperka Tomáš Spurný. Celkové náklady na rekonstrukci zašlého koupaliště činí zhruba 160 miliónů korun.

Radnice předpokládá, že oprava plaveckého areálu skončí v květnu 2020. To je o 130 dnů později, než se při zahájení stavebních prací avizovalo. „Hrubá stavba je v tuto chvíli u konce. Teď dělníci začnou dělat vazníky střechy a věž tobogánu,“ dodal starosta Spurný.

Ačkoli hlavní dodavatel rekonstrukce bazénu nepochází z našeho kraje, řemeslnické práce provádí podle radnice firmy z regionu.

Krytý bazén je zavřený od května 2017. Zahájení jeho opravy zkomplikovala kontrola z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Právě na něj se obrátila jedna z firem, která se o zakázku neúspěšně ucházela. ÚOHS sice žádné pochybení města nezjistil, začátek opravy koupaliště se ale kvůli tomu zpozdil o dalších pět měsíců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 13.5.2019 18:54
Titulek: o problémech se spodní vodou věděli.
Autor: Venouš Kykyrýk
Laďo, museli vědět o zvýšené hladině spodní vody. Když se v roce 2015 stavěl skatepark za 8 milionů korun, musel se změnit projekt kvůli prosakující vodě »Především se jednalo o spodní vodu, která prosakovala do části areálu umístěné pod terénem. Projekt tedy bylo nutné pozměnit.«

A hlavně, každý skutečný Šumperák ví, že Česká čtvrť stojí na vysušené bažině (1925) a že z rybníku Šenkes prosakuje voda. Dosídlencům z Balkánu na šumperské radnici je naše město u ******.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):