ZPRAVODAJSTVÍ

Bazén se prodraží o 5 miliónů, podle radnice je to dobrá zpráva

7. května 2019, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – O pět miliónů korun se podle aktualizovaného rozpočtu prodraží rekonstrukce plaveckého areálu Na Benátkách v Šumperku. Na posledním jednání zastupitelstva města o tom informovalo vedení radnice. Podle starosty Tomáše Spurného je to dobrá zpráva. Vzhledem ke špatnému stavu objektu i podloží se podle nejčernějších scénářů očekávaly vícenáklady v desítkách miliónů.

 „Peníze navíc si vyžádaly sanační práce a oprava hydroizolace. Nicméně objem víceprací není tak velký, jak kritici projektu předpokládali,“ řekl starosta Šumperka Tomáš Spurný. Celkové náklady na rekonstrukci zašlého koupaliště činí zhruba 160 miliónů korun.

Radnice předpokládá, že oprava plaveckého areálu skončí v květnu 2020. To je o 130 dnů později, než se při zahájení stavebních prací avizovalo. „Hrubá stavba je v tuto chvíli u konce. Teď dělníci začnou dělat vazníky střechy a věž tobogánu,“ dodal starosta Spurný.

Ačkoli hlavní dodavatel rekonstrukce bazénu nepochází z našeho kraje, řemeslnické práce provádí podle radnice firmy z regionu.

Krytý bazén je zavřený od května 2017. Zahájení jeho opravy zkomplikovala kontrola z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Právě na něj se obrátila jedna z firem, která se o zakázku neúspěšně ucházela. ÚOHS sice žádné pochybení města nezjistil, začátek opravy koupaliště se ale kvůli tomu zpozdil o dalších pět měsíců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.5.2019 11:49
Titulek: bazén Benátky.
Autor: laďa
souhlas
31
nesouhlas
26
Je dost překvapující, zadavatel, projektant a zhotovitel si bazén asi neprohlédli před sepsáním smlouvy. Čili vícepráce, které ve většině případů končí jak poplatek z vděčnosti zhotovitele v kapse zadavatele. Čili jinými slovy praktiky předchozího starosty budou pokračovat i nadále.
Reagovat
Datum: 13.5.2019 18:54
Titulek: o problémech se spodní vodou věděli.
Autor: Venouš Kykyrýk
20
Laďo, museli vědět o zvýšené hladině spodní vody. Když se v roce 2015 stavěl skatepark za 8 milionů korun, musel se změnit projekt kvůli prosakující vodě »Především se jednalo o spodní vodu, která prosakovala do části areálu umístěné pod terénem. Projekt tedy bylo nutné pozměnit.«

A hlavně, každý skutečný Šumperák ví, že Česká čtvrť stojí na vysušené bažině (1925) a že z rybníku Šenkes prosakuje voda. Dosídlencům z Balkánu na šumperské radnici je naše město u ******.
Reagovat
Datum: 12.5.2019 23:31
Titulek: Za 150 milionů mohl být NOVÝ bazén
Autor: Kšá
43
Model rozkrádání městského majetku. Lidovci ukradli občanům sportovní komplex městský hotel Sport + tenisové kurty. A co chata Švagrov, tu byste nechtěli, Kohajdova parto?
Reagovat
Datum: 12.5.2019 23:58
Titulek: BEZ ATRAKCÍ! 160 MILIONŮ! NEUVĚŘITELNÉ!
Autor: ....................
32
BEZ ATRAKCÍ! Žádný tobogan, žádné wellness, žádné světelné efekty!
V Šumperku dělají lidovci neuvěřitelnou ZÁKLADNÍ REKONSTRUKCI za 160 milionů! PŘEDRAŽENÝ ŠUNT! Škoda, že jim na úřadě ÚOHS nedali přes hubu. Jiná města si postavila zbrusu nový bazén za 150 milionů i méně.

Šumperský krytý bazén má 25x12,5 m, 6 drah.

Šumperk za 150 milionů zmodernizuje krytý bazén, na atrakce ale nezbylo
"Pro obyvatele Šumperka je to dobrá zpráva, ale současně i zklamání. Město se rozhodlo konečně zmodernizovat zchátralý krytý plavecký areál Na Benátkách. Proměna za 150 milionů ovšem nepočítá s žádnými atrakcemi, původní projekt přitom sliboval třeba 120 metrů dlouhý tobogan s efekty či wellness a sauny. „S wellness ani s atrakcemi se nepočítá,“ shrnul Kohajda."
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/sumperk-modernizace-plavecky-areal-na-benatkach.A161101_2283134_olomouc-zpravy_stk

Šternberk chystá stavbu krytého bazénu. Za 150 milionů
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/ve-sternberku-pripravuji-stavbu-kryteho-bazenu-za-150-milionu-20190222.html

Litomyšl otvírá nový krytý bazén za 116 milionů korun
Plavecký areál obsahuje bazén s pěti drahami v délce 25 metrů, menší neplavecký dětský bazén, bazén s vířivkou a tobogán s celkovou délkou 64 metrů, který vystupuje i do vnějšího prostoru. Kromě toho bude k dispozici i venkovní výplavový bazén se sedátky a perlinkou. Součástí stavby je i okolní úprava terénu a výsadba zeleně.
http://www.rada-severovychod.cz/litomysl-otvira-novy-kryty-bazen-za-116-milionu-korun
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.