SPORT

Basketbalový svátek: přijede pražská Sparta

21. ledna 2015, 08:15, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Basketbalový svátek: přijede pražská Sparta Šumperk - Nestává se příliš často, aby se do provinčního Šumperka chystal soupeř, jehož název vzbuzuje respekt po celé Evropě. Ač to v případě prvoligových basketbalistek až tolik neplatí, kdo může říct, že si zahrál proti Spartě Praha?

I když základní část druhé nejvyšší soutěže vyvrcholí až ve druhé polovině února, šumperské košíkářky se kvůli prapodivnému předsezónnímu losu představí vlastním fanouškům v dlouhodobé fázi naposledy. Kromě Sparty je čeká duel s pražskými Nuslemi. „Právě Nusle by mohly být naším konkurentem v následné skupině o udržení. Společně s Jabloncem a Nymburkem,“ uvedl trenér Šumperka Oldřich Sládek. „O víkendu potřebujeme nutně vyhrát a získat co nejvíce bodů. Zbývající čtyři zápasy odehrajeme venku a už dopředu je zřejmé, že to tam bude velmi těžké,“ uvědomoval si Sládek.
Nováček první ligy se v jihomoravské metropoli přesvědčil o velké síle jednoho z postupových aspirantů. Dokázal mu nasázet pouhých 36 bodů. „Jejich současné postavení v tabulce není dílem náhody, ve svém středu mají zkušené hráčky. Byly o třídu výš,“ uznal týmový kormidelník po sobotním střetnutí.
O den později odvezl svůj výběr do nedaleké Olomouce. Na pořadu bylo prestižní krajské derby. „Moc jsem si ho přál vyhrát, všechno jsme tomu podřídili. Bohužel nás znovu zradila střelba. Šance máme, jenže jich spoustu neproměníme a připravujeme se o jednoduché koše. Stavíme tím soupeře na nohy,“ posteskl si Oldřich Sládek. Jeho svěřenkyně zlikvidovaly jedenáctibodovou ztrátu a v 8. minutě třetí čtvrtiny se dokonce ujaly vedení 48:45. „Závěr nám ale vůbec nevyšel. Naše holky si vybraly klasickou střeleckou pauzu a bylo po nadějích,“ dodal zklamaným hlasem.

PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

NOEM ARCH BRNO – ŠUMPERK 81:36 (44:18). Body: Dlouhá 11, Podhorná 11, Vavříková 4, Zelená 3, Eflerová 3, Valentová 2, Knířová 2, Hejlová, Leštinská. Čtvrtiny – 20:13, 24:5, 17:7, 20:11.
UP OLOMOUC – ŠUMPERK 74:60 (33:27). Body: Valentová 18, Dlouhá 13, Zelená 12, Podhorná 11, Vavříková 3, Eflerová 2, Knířová 1, Hejlová, Leštinská. Čtvrtiny – 18:11, 15:16, 20:23, 21:10.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM

SOBOTA 25. LEDNA: 18.00 Šumperk – Sparta Praha.
NEDĚLE 26. LEDNA: 12.00 Šumperk – Sokol Nusle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.