SPORT

Basketbalový šok: trpaslík skolil obra!

19. listopadu 2014, 12:04, Petr Fišer
Basketbalový šok: trpaslík skolil obra! Šumperk - Senzace! Ruku na srdce, ve vítězství šumperských basketbalistek věřil asi jen největší optimista. Vždyť hostily vedoucí celky první ligy. Jenže zázraky se dějí a v nejednom případě nejsou dílem náhody. Svěřenkyně Oldřicha Sládka z pozice zápasového trpaslíka uměly skolit brněnského obra. A to naprosto suverénním způsobem!

 Záložní mužstvo Valosunu je ve druhé nejvyšší soutěži stálicí. Sobotní utkání mu ale příliš nevyšlo. Šumperk ho zaskočil drtivým nástupem a rychle vedl 8:0. A protože ve velmi dobrém výkonu dokázal pokračovat, Jihomoravanky to neměly vůbec jednoduché. Jejich manko narostlo v rámci nečekaného průběhu až na debaklových osmnáct bodů.
Hostitelky sesbíraly zasloužené ovoce zásluhou příkladné bojovnosti a solidní útočné produkce. Hlavní devízou soutěžního nováčka byla výborná zónová obrana. Pod vlastním košem ukořistil nadprůměrný počet míčů.
Šumperk se o den později nezalekl ani největšího favorita na celkové prvenství. Než se finalistky uplynulého prvoligového ročníku v hale outsidera rozkoukaly, prohrávaly 0:10!
Se statečným odporem podceňovaného protivníka musely zápolit až do závěrečných minut. Lámat ho začaly od nerozhodného stavu 39:39. Během úchvatné šňůry zaznamenaly osmnáct bodů v řadě a samy přitom ani jednou neinkasovaly.

PRVNÍ LIGA ŽEN


ŠUMPERK – VALOSUN BRNO B 62:44 (33:28). Body: Dlouhá 17, Podhorná 14, Vlková 13, Valentová 10, Vavříková 4, Zelená 2, Knířová 2, Hejlová, Leštinská, E. Hegrová, Kohoutová, Eflerová. Po čtvrtinách – 18:14, 33:28, 49:38.
ŠUMPERK – BK SSMH BRNO 44:57 (18:21). Body: Podhorná 21, Valentová 9, Dlouhá 4, Zelená 3, E. Hegrová 3, Vlková 2, Knířová 2, Hejlová, Leštinská, Kohoutová, Vavříková, Eflerová. Čtvrtiny – 12:4, 6:17, 18:17, 8:21.


Foto: Petr Fišer

Šumperská radost po zisku překvapivého sobotního skalpu byla oprávněná.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.