SPORT

Basketbalistky mají osud ve vlastní moci, sahají po přímém postupu do druhého kola

22. ledna 2014, 06:44, téma BASKETBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Basketbalistky mají osud ve vlastní moci, sahají po přímém postupu do druhého kola Praha, Nymburk - Šumperské basketbalistky jsou velmi blízko k tomu, aby po úspěšném víkendu postoupily přímo do druhého kola play-off. Stačí "maličkost". Dovést do vítězného konce i poslední dva zápasy základní části béčkové skupiny druhé ligy. Odehrají je na Tyršově stadionu, který znají jako svoje boty. Takže jim jde všechno na ruku.

Oba duely ve středních Čechách si byly velmi podobné. Hostitelky zlobily svého soupeře pouze v úvodní desetiminutovce. Potom se začalo hrát výhradně podle moravských not. Speciálně to platilo ve třetích čtvrtinách. Šumperku se v nich podařily naprosto unikátní husarské kousky. Nymburku povolil tři a pražské Slovence dokonce jediný bod! "Nešlo o náhodu, naprosto perfektně nám fungovala obrana. Téměř vůbec jsme je nepouštěli ke střelbě. Natož úspěšné. Díky tomu jsme mohli zbytek zápasu odehrát v klidu a ve velké pohodě, " liboval si trenér Oldřich Sládek. "Přesně jsme splnili to, co jsme si před důležitým víkendem předsevzali," dodal spokojeně.

Jeho družstvo má osud ve vlastní moci. "Play-off je jisté, teď jde o konečné pořadí. Když zvládneme obě domácí utkání, skončíme po základní části na druhém místě. A to nám zajistí přímý postup do druhé kola," potvrdil Sládek.


VÍKENDOVÉ ZÁPASY
SLOVANKA PRAHA - ŠUMPERK 37:58 (12:10, 14:23, 1:15, 10:10). Body: Valentová 20, Podhorná 15, Vlková 9, Zelená 4, Kozáková 3, Kohoutová 3, Knýřová 2, Hejlová 2, Leštinská, Ševčíková, Eflerová.
NYMBURK - ŠUMPERK 49:70 (14:15, 15:22, 3:13, 17:20). Body: Podhorná 19, Vlková 14, Valentová 13, Kohoutová 7, Kozáková 6, Zelená 6, Knýřová 3, Hejlová 2, Leštinská, Eflerová, Ševčíková.

POSLEDNÍ DUELY
ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Sobota 1. února: 17.00 Šumperk - Pelhřimov.
Neděle 2. února: 10.00 Šumperk - Poděbrady.


Foto: Petr Fišer
Petra Valentová se na výtečně zvládnuté víkendové šichtě podílela třiatřiceti nastřílenými body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).