SPORT

Basketbalistky budou muset o play off ještě bojovat

28. ledna 2013, 09:10, téma BASKETBAL, redakce, MB
Šumperk – Až do posledního utkání budou muset šumperské basketbalistky bojovat o možnost zahrát si v play-off, rozhodla o tom nečekaná domácí porážka s Ostravou.
Utkání druhého s posledním celkem tabulky nedopadlo dle papírových předpokladů. Velký podíl na tom měly značné změny v sestavě, které Ostravští představili již v dohrávkách odložených utkáních v Poděbradech a Sadské. Management předposledního týmu tabulky zřejmě usoudil, že je třeba udělat vše, aby se ostravské "béčko" udrželo v 2. lize. Nechal proto odložit utkání 1. ligy a na zápas se Šumperkem vyslal část hráček „áčka“, které za svou sportovní kariéru stačily nasbírat spoustu zkušeností z dorostenecké extraligy, druhé nejvyšší ligy i nejvyšší soutěže na Slovensku.

Šumperský tým oslabený nemocemi a zraněními dlouho hrál s ostravskou sestavou poměrně vyrovnanou partii. Domácí i přes velké množství chyb držely krok, ale koš jako by byl pro ně začarovaný. Početní převaha (trenér domácích měl k dispozici 8 hráček, hostujících bylo 11), větší zkušenosti a těsná agresivní obrana na celém hřišti nakonec rozhodly o výsledku 65:51 ve prospěch hostujícího celku.

„Již po příchodu do haly bylo jasné, že hostující hráčky nepřijely prohrát. Nastoupily v nejlepší sestavě mladých, ale velmi basketbalově vyspělých hráček. Vsadily na agresivní obranou po celém hřišti, a to i za cenu faulů. Přestože jsme s nimi první, druhou a čtvrtou čtvrtinu drželi krok, ta třetí rozhodla. Nepodařilo se nám ubránit tři trojkové střely Ostravy, a když k tomu připočteme velmi nízkou úspěšnost trestných hodů po celé utkání (51/24) a velké množství ztrát (35) vyplývajících z dobré obrany hostí, Ostrava zaslouženě vyhrála. Nyní nás čekají zápasy venku s Nymburkem a Spartou a na závěr základní části doma s Libercem a Jabloncem. Jedno vítězství by dle propočtu mohlo na play off stačit, ale již ne z 2. místa. To bychom museli vyhrát aspoň 3 utkání. Věřím, že děvčata proto udělají maximum. Do příštího zápasu by se navíc měly vrátit všechny nemocné a zraněné hráčky,“ řekl trenér šumperského týmu Oldřich Sládek.


TJ Šumperk – SBŠ Ostrava B 51:65 (14:16, 14:16, 11:25, 12:8)

Body domácích: Čechová Tereza 10 (trestné hody 13/8), Knířová Pavlína 9 (trestné hody 4/3), Zelená Martina 9 (trestné hody 12/5), Valentová Petra 7 (trestné hody 8/3), Podhorná Alexandra 5 (trestné hody 2/0), Vlková Soňa 5 (trestné hody 6/3), Hejlová Vendula 4 (trestné hody 2/0), Kohoutová Renáta 2 (trestné hody 4/2)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.