SPORT

Basketbalistka Martina Zelená: Sezónu jsme zvládly hlavně jako tým, na holky jsem pyšná

26. dubna 2017, 14:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Basketbalistka Martina Zelená: Sezónu jsme zvládly hlavně jako tým, na holky jsem pyšná Šumperk - Hrát pro radost a bavit se sportem. Šumperské basketbalistky po dobrovolném opuštění ligové scény ubraly na ambicích a hlavně si chtěly užívat společně strávený čas. Přebor střední a severní Moravy dokončily na třetím místě.

 „Je to výrazně odlišná soutěž než druhá liga. I tak si myslím, že sezóna splnila naše očekávání. Bylyzápasy, které nás trápily, další se daly zvládnout s klidem. Vzhledem k sestavě a počtu, ve kterém jsme ji odehrály, musím říct, že jsme si vedly dobře,“ prohlásila stěžejní rozehrávačka MARTINA ZELENÁ.
Byla to změna. Zatímco ve vyšších výkonnostních patrech narážela se svými parťačkami na protivnice posílené o hostující posily odjinud, v přeboru to bylo odlišné. „Převážně se jednalo o týmy sestavené z hráček daného města. Některé jsou mladé, jiné naopak tvořené zkušenějšími matadorkami. Já osobně jsem ráda, že jsme si zahrály s různými typy družstev, ať už mladými, staršími, běhavými nebo rozvážnými. Co mi nevyhovovalo, bylo nasazování jednoho rozhodčího. Ale to je věc, která je daná nižší soutěží,“ brala všechno s nadhledem pravá ruka hlavního kouče Oldřicha Sládka. „Taky jsme si musely zvykat na nový herní klíč. Oblastní přebor je koncipován formou jednoho zápasu v jeden den jednou týdně. Oproti tomu ve druhé lize se hrají dvě utkání za víkend. Velký rozdíl je v kvalitě družstev, tudíž i v systému hry samotné. S tím jsme ale na začátku sezóny počítaly, takže nás to nezaskočilo,“ ujišťovala jedna ze stálic.
Šumperku s bilancí sedmi vítězství a pěti porážek připadl bronzový stupínek. Přeborový titul si přivlastnil Bruntál, který za celou sezónu nepoznal hořkost porážky. „Šel si za svým. Od ostatních jsme se dozvěděly, že je to stejné každý rok, takže ani letos to nebylo jinak. Zbytek byl vyrovnaný. Každý mohl překvapit, každý se dal porazit,“ ohlédla se Zelená.
Šumperské košíkářky se na medailové posty vyšvihly zásluhou povedeného finiše. Jeho součástí byly tři výhry v řadě. „Závěr nám sedl, o tom žádná. S jistotou můžu říct, že tréninkem to nebylo,“ usmála se a vzápětí přispěchala s rychlým vysvětlením. „Kvůli pracovnímu a studijnímu vytížení holek jsme se scházely jednou týdně. Během přípravy jsme mohly pracovat akorát na tom, abychom se co nejvíce sehrály. V posledních třech zápasech jsme začaly vycházet z kvalitní obrany, kterou máme z předchozích let zvládnutou a pouze jsme ji v předešlých utkáních nemohly pořádně najít. Taky nám samozřejmě sem tam pomohlo, že se soupeřky moc netrefovaly. Ale sport je i o štěstí, takže mám z povedeného konce určitě radost,“ nezastírala bojovně založená basketbalistka. „Domácí zápasy jsme odehrály povětšinou ve slušném počtu. S těmi venkovními to bylo horší. Basketu se věnujeme, protože je to kolektivní záležitost. Nerada bych vyzdvihovala jednotlivkyně, pochvalu zaslouží všechny holky. Sezónu jsme zvládly hlavně jako tým a já jsem na ně velice pyšná,“ nenechala si pro sebe hrající asistentka trenéra.
Co bude dál? „Všechno je v jednání. Otázkou zůstává, jestli k už domluvenému trénování budeme přihlašovat i soutěž. Každý rok mi ubývají hráčky, a to díky pracovním povinnostem či mateřským. Hodně záleží na tom, zda se do našeho týmu přidají juniorky. Vzhledem k tomu, že máme teprve duben, zbývá ještě dost času na vymyšlení strategie. Každopádně jsem holkám přislíbila svou účast, takže pokud jde o mě, s další sezónou počítám,“ vzkazovala odhodlaně Martina Zelená.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.