SPORT

Basketbalisté to dokázali, postoupili do první ligy

3. června 2014, 17:28, Petr Fišer
Basketbalisté to dokázali, postoupili do první ligy Šumperk - Basketbalisté Šumperka postoupili do první ligy. Obrovským dílem tak přispěli k historické sezóně, kterou skromný klub z Tyršova stadiónu nepamatuje. Stejně úspěšné bylo totiž i ženské družstvo. Rozhodující vítězství vybojovali v sobotním večeru, kdy zásluhou razantního nástupu smetli z palubovky obávaný Písek.

Jestli chtěli mít s předstihem jistotu posunu na druhé postupové místo, museli soupeře z jihu Čech porazit minimálně šestnáctibodovým rozdílem. Za nelehkým úkolem šli tvrdě od zahajovací vteřiny. Nenechali ho pořádně nadechnout, od začátku až do konce ho škrtili v nepříjemných kleštích. Několikrát je secvakli tak pevně, že si hostující parta musela připadat jako ryba na suchu. Zápasová smrt jí hrozila prakticky neustále.

Šumperk svého protivníka dokonale zaskočil aktivním pojetím. V otevírací desetiminutovce mu povolil jen devět bodů, sám jich přitom nastřílel plných jedenadvacet. Vysoko postavenou laťku shazoval jen zcela výjimečně. Po druhé části vedl o čtrnáct, po třetí dokonce o osmnáct bodů. A stále neměl dost. Bravurní demolici dokončil v poslední periodě. Rozjetý expres nevykolejilo ani zranění stěžejního snajpra Zdeňka Wiesnera, který musel odstoupit kvůli problémům s bolavými třísly. „Písek si k nám přijel pro postup do první ligy, jeho plány jsme mu ale zhatili hned v první čtvrtině. Na rozdíl od předchozího vzájemného utkání jsme věděli, co od něj můžeme čekat. Hráli jsme kolektivně, kombinačně a také velmi dobře v obraně. Dělala jim velké problémy,“ pochvaloval si šumperský trenér Radim Šíma. „Když vám dá pět hráčů deset a více bodů, těžko můžete prohrát. Navíc nás hnala dopředu fantastická atmosféra, která v zaplněné hala panovala. Pro všechny z nás to byl úžasný zážitek, moc jsme si to užili,“ dodal nadšený kormidelník.

Nedělní střetnutí se hrálo jen z povinnosti, o všem podstatném bylo jasno. Šumperk po vlažném nástupu držel nad vodou Josef Kresta, jenž během úvodního poločasu nasázel do žďárského koše 21 bodů. „Vyzdvihnout je potřeba i Marka Müllera, který získal spoustu míčů. Se sestavou jsem míchal častěji než obvykle, chtěl jsem, aby si v posledním zápase sezóny zahráli úplně všichni. I tak nám v závěru docházely síly,“ připustil Šíma. „Žďár byl zpočátku pohyblivější a střelecky úspěšnější. Ve druhé čtvrtině jsme se zlepšili, třetí byla vyrovnaná. O výsledku se rozhodovalo až v závěru, který nám nevyšel. Za pět minut jsme nedali jediný koš,“ posteskl si domácí lodivod a pokračoval: „Na našem postupu to nic nemění. Je to úspěch století. Jsme v první lize a všechny fanoušky můžu ujistit, že ji budeme hrát. Už teď se na novou výzvu hodně těšíme.“

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY

SOBOTA: Šumperk – Písek 84:60 (21:9, 18:16, 23:21, 22:14). Body: Kresta 16, Z. Wiesner 15, M. Müller 13, Vláčel 10, Gonda 8, Skoumal 2, Vévoda 2, Pajer 2.
NEDĚLE: Šumperk – Žďár nad Sázavou 63:72 (21:28, 20:11, 13:13, 9:20). Body: Kresta 26, M. Müller 13, Vláčel 12, Václavek 5, Kuchtík 3, Gonda 2, Pajer 2, Skoumal, Vévoda, Plhák.


Foto: Petr Fišer
Ondřej Šich při dravém průniku během zápasu, jehož výsledek zajistil šumperským košíkářům druhé místo v kvalifikaci o vyšší soutěž.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.