SPORT

Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli

20. prosince 2013, 10:37, téma BASKETBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli Šumperk, Svitavy - Basketbalisté Šumperka se stále řadí do elitní skupiny týmů, které šéfují letošnímu ročníku druhé ligy. O víkendu zaznamenali další dvě vítězství, dohromady jich mají na kontě už osm. Lepší bilancí se mohou pochlubit pouze vedoucí Šlapanice.
ŠUMPERK - SVITAVY 100:58 (44:26)

Sobotní utkání se jim vydařilo po všech stránkách. Klapalo jim to kombinačně i střelecky, celé střetnutí odehráli ve viditelné pohodě. Na co sáhli, to jim vyšlo. V jejich prospěch mluvilo i větší nasazení. A také podpora diváků, kteří je neustáli hnali na ofenzivní zteč. "I když jsme vyhráli velkým rozdílem, tak jednoznačné to zase nebylo. Svitavy u nás vyloženě nepropadly. Mají dobrý tým. Mezi jejich hlavní přednosti patří trojkoví snajpři. Jakmile jim dáte trochu prostoru, hned toho dokáží využít, " upozorňoval šumperský trenér Radim Šíma.

BODY: Gonda 17, Kresta 15, Pajer 14, Vláčel 13, Müller 12, Z. Wiesner 12, Kuchtík 8, Plhák 7, Špunda. Čtvrtiny - 27:16, 17:10, 30:19, 26:13.

SVITAVY - ŠUMPERK 63:69 (29:30)

Nedělní odveta zpočátku zaváněla podobně jednostrannou záležitostí, kterou nabídlo klání hrané o den dříve. Šumperk zaznamenal několik rychlých košů a první čtvrtinu vyhrál suverénním jedenáctibodovým rozdílem.

Ve druhé části ale usnul na vavřínech a zbytečnými ztrátami pustil protivníka do hry. Svitavy se začaly osmělovat a zejména zásluhou výtečně hrajícího Špačka otáčely vývoj ve svůj prospěch. Ale jen do té doby, než hostující kouč Šíma výborným taktickým tahem vymazal z palubovky do té doby nejlepšího domácího hráče. Špačkovi přítomnost speciálně přiděleného osobního strážce Pajera evidentně nesvědčila, do konce zápasu skóroval už pouze jednou. "Byl to jeden z rozhodujících aspektů. Oproti sobotě jsme hráli rozvážněji, na našem výkonu se projevovala únava a také zdravotní neduhy. Špunda s Vláčelem si během zápasu obnovili předchozí zranění," postěžoval si Radim Šíma. "Navíc jsme rychle nasbírali hodně faulů. V závěru měli čtyři naši hráči čtyři chyby a hrozil jim předčasný konec. Šetřit jsme kvůli tomu museli zejména Gondu, jehož rychlé nohy nám chyběly. Bylo to znát."

BODY: Z. Wiesner 18, Kresta 18, Müller 13, Gonda 11, Pajer 7, Vláčel 2, Kuchtík, Václavek, Plhák. Čtvrtiny - 6:17, 23:13, 14:17, 20:22.


DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 11. ledna: 19.00 Olomouc - Šumperk.
NEDĚLE 12. ledna: 10.00 KK Valašské Meziříčí - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Trenér šumperských košíkářů Radim Šíma může být spokojen. Jeho mužstvo šlape jako švýcarské hodinky.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.