SPORT

Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli

20. prosince 2013, 10:37, téma BASKETBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli Šumperk, Svitavy - Basketbalisté Šumperka se stále řadí do elitní skupiny týmů, které šéfují letošnímu ročníku druhé ligy. O víkendu zaznamenali další dvě vítězství, dohromady jich mají na kontě už osm. Lepší bilancí se mohou pochlubit pouze vedoucí Šlapanice.
ŠUMPERK - SVITAVY 100:58 (44:26)

Sobotní utkání se jim vydařilo po všech stránkách. Klapalo jim to kombinačně i střelecky, celé střetnutí odehráli ve viditelné pohodě. Na co sáhli, to jim vyšlo. V jejich prospěch mluvilo i větší nasazení. A také podpora diváků, kteří je neustáli hnali na ofenzivní zteč. "I když jsme vyhráli velkým rozdílem, tak jednoznačné to zase nebylo. Svitavy u nás vyloženě nepropadly. Mají dobrý tým. Mezi jejich hlavní přednosti patří trojkoví snajpři. Jakmile jim dáte trochu prostoru, hned toho dokáží využít, " upozorňoval šumperský trenér Radim Šíma.

BODY: Gonda 17, Kresta 15, Pajer 14, Vláčel 13, Müller 12, Z. Wiesner 12, Kuchtík 8, Plhák 7, Špunda. Čtvrtiny - 27:16, 17:10, 30:19, 26:13.

SVITAVY - ŠUMPERK 63:69 (29:30)

Nedělní odveta zpočátku zaváněla podobně jednostrannou záležitostí, kterou nabídlo klání hrané o den dříve. Šumperk zaznamenal několik rychlých košů a první čtvrtinu vyhrál suverénním jedenáctibodovým rozdílem.

Ve druhé části ale usnul na vavřínech a zbytečnými ztrátami pustil protivníka do hry. Svitavy se začaly osmělovat a zejména zásluhou výtečně hrajícího Špačka otáčely vývoj ve svůj prospěch. Ale jen do té doby, než hostující kouč Šíma výborným taktickým tahem vymazal z palubovky do té doby nejlepšího domácího hráče. Špačkovi přítomnost speciálně přiděleného osobního strážce Pajera evidentně nesvědčila, do konce zápasu skóroval už pouze jednou. "Byl to jeden z rozhodujících aspektů. Oproti sobotě jsme hráli rozvážněji, na našem výkonu se projevovala únava a také zdravotní neduhy. Špunda s Vláčelem si během zápasu obnovili předchozí zranění," postěžoval si Radim Šíma. "Navíc jsme rychle nasbírali hodně faulů. V závěru měli čtyři naši hráči čtyři chyby a hrozil jim předčasný konec. Šetřit jsme kvůli tomu museli zejména Gondu, jehož rychlé nohy nám chyběly. Bylo to znát."

BODY: Z. Wiesner 18, Kresta 18, Müller 13, Gonda 11, Pajer 7, Vláčel 2, Kuchtík, Václavek, Plhák. Čtvrtiny - 6:17, 23:13, 14:17, 20:22.


DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 11. ledna: 19.00 Olomouc - Šumperk.
NEDĚLE 12. ledna: 10.00 KK Valašské Meziříčí - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Trenér šumperských košíkářů Radim Šíma může být spokojen. Jeho mužstvo šlape jako švýcarské hodinky.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.