SPORT

Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli

20. prosince 2013, 10:37, téma BASKETBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Basketbalisté nadělili stovku, dvojboj se Svitavami zvládli Šumperk, Svitavy - Basketbalisté Šumperka se stále řadí do elitní skupiny týmů, které šéfují letošnímu ročníku druhé ligy. O víkendu zaznamenali další dvě vítězství, dohromady jich mají na kontě už osm. Lepší bilancí se mohou pochlubit pouze vedoucí Šlapanice.
ŠUMPERK - SVITAVY 100:58 (44:26)

Sobotní utkání se jim vydařilo po všech stránkách. Klapalo jim to kombinačně i střelecky, celé střetnutí odehráli ve viditelné pohodě. Na co sáhli, to jim vyšlo. V jejich prospěch mluvilo i větší nasazení. A také podpora diváků, kteří je neustáli hnali na ofenzivní zteč. "I když jsme vyhráli velkým rozdílem, tak jednoznačné to zase nebylo. Svitavy u nás vyloženě nepropadly. Mají dobrý tým. Mezi jejich hlavní přednosti patří trojkoví snajpři. Jakmile jim dáte trochu prostoru, hned toho dokáží využít, " upozorňoval šumperský trenér Radim Šíma.

BODY: Gonda 17, Kresta 15, Pajer 14, Vláčel 13, Müller 12, Z. Wiesner 12, Kuchtík 8, Plhák 7, Špunda. Čtvrtiny - 27:16, 17:10, 30:19, 26:13.

SVITAVY - ŠUMPERK 63:69 (29:30)

Nedělní odveta zpočátku zaváněla podobně jednostrannou záležitostí, kterou nabídlo klání hrané o den dříve. Šumperk zaznamenal několik rychlých košů a první čtvrtinu vyhrál suverénním jedenáctibodovým rozdílem.

Ve druhé části ale usnul na vavřínech a zbytečnými ztrátami pustil protivníka do hry. Svitavy se začaly osmělovat a zejména zásluhou výtečně hrajícího Špačka otáčely vývoj ve svůj prospěch. Ale jen do té doby, než hostující kouč Šíma výborným taktickým tahem vymazal z palubovky do té doby nejlepšího domácího hráče. Špačkovi přítomnost speciálně přiděleného osobního strážce Pajera evidentně nesvědčila, do konce zápasu skóroval už pouze jednou. "Byl to jeden z rozhodujících aspektů. Oproti sobotě jsme hráli rozvážněji, na našem výkonu se projevovala únava a také zdravotní neduhy. Špunda s Vláčelem si během zápasu obnovili předchozí zranění," postěžoval si Radim Šíma. "Navíc jsme rychle nasbírali hodně faulů. V závěru měli čtyři naši hráči čtyři chyby a hrozil jim předčasný konec. Šetřit jsme kvůli tomu museli zejména Gondu, jehož rychlé nohy nám chyběly. Bylo to znát."

BODY: Z. Wiesner 18, Kresta 18, Müller 13, Gonda 11, Pajer 7, Vláčel 2, Kuchtík, Václavek, Plhák. Čtvrtiny - 6:17, 23:13, 14:17, 20:22.


DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 11. ledna: 19.00 Olomouc - Šumperk.
NEDĚLE 12. ledna: 10.00 KK Valašské Meziříčí - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Trenér šumperských košíkářů Radim Šíma může být spokojen. Jeho mužstvo šlape jako švýcarské hodinky.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.