SPORT

Basketbal: Druhé víkendové vítězství pro Muže A

8. února 2012, 19:03, téma BASKETBAL, rejdakce
Basketbal: Druhé víkendové vítězství pro Muže A Po sobotním vyhraném zápasu nad Karvinou se šumperští basketbalisti postavili proti BCM Ostrava.


Celý zápas se od začátku až dokonce nepodobal tomu sobotnímu. V první čtvrtině jsme získali míč jako první. Dokonce po deseti vteřinách padl první koš a hned za tři body. Dobře vypadající začátek se však postupně měnil v pravý opak. Ostraváci hráli důraznou hru a domácí tak museli mít hodně ostré lokty. To se nejvíce dařilo Zdeňku Wiesnerovi, který několikrát dokázal zmást soupeře natolik, že nebyli schopni jakýkoliv reakcí. Velkou smůlou pro domácí byl poslední proměněný koš ve prospěch Ostravy. První čtvrtinu tedy prohráli 18:21.

Ve druhé čtvrtině hráli družstva vyrovnanou hru a ani na jedné straně nepadaly často koše. Body se velmi pomalu zvyšovaly. Poté se dostal k míči J. Sitař a získal krásné tři body. Nejspíš se stal inspirací pro Z. Wiesnera, který záhy střelil čistou trojku. Tímto košem jsme se již dostali do vedení 28:27. Družstvo za podpory fanoušků provedlo další zdařilou akci pod košem. Odezvou byla trojka v podání ostravského hráče. Tři minuty dokonce čtvrtiny jsme opět prohrávali. Naštěstí body hostům nenarůstaly rapidně, a tak měli šumperští hráči možnost dorovnávat. Na konci čtvrtiny Šumperk prohrával o jediný koš. (38:40)

V první minutě další čtvrtiny byly body dorovnány na 40:40, to se nejspíše nelíbilo rozhodčím, kteří pískli faul pro hosty. Proměnili. Domácí se nevzdávali a J. Pajer hodil čistou trojku. Pro družstvo pak vybojoval trestný hod M. Müller. Na chvíli si tak šumperští basketbalisti vytvořili pětibodový náskok. Ostrava přijela s menším počtem hráčů, což se následně projevilo ve hře. Přestaly jim padat koše a na družstvu byla znát únava. Hra byla velmi vypjatá. Pískán byl jeden faul za druhým. Oprávněně i neoprávněně. Domácí se občas nestačili divit, co všechno může být považováno za faul. Družstvo se však opět nenechalo rozhodit a dotáhlo zápas do vítězného konce 85:65.


TJ Šumperk - BCM Ostrava 85:65

(18:21, 20:19, 24:10, 23:15)
Body: Wiesner 25, Sitař 16, Müller 13, Pajer 11, Poštulka 8, Vláčel 6, Kuchtík 4, Špunda 2.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).