SPORT

Barážový sen se rozplynul. Trenér Draků Jozef Zavadil i tak smekal klobouk

4. dubna 2018, 20:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Barážový sen se rozplynul. Trenér Draků Jozef Zavadil i tak smekal klobouk Šumperk, Ostrava - V nejkratší možné době se rozplynul barážový sen hokejistů ze Šumperka. Potom, co ve třech zápasech za sebou podlehli favorizované Porubě, si o postup do vyšší soutěže zahraje jejich finálový soupeř.

 Jako by extraligová Plzeň přišla o reprezentanty Milana Gulaše a Tomáše Mertla. Trenér Draků Jozef Zavadil si před druhým duelem musel připadat obdobně. Ze sestavy mu vypadli dva extrémně důležití hráči. Ve formě hrajícího Michala Vymazala odstavilo na vedlejší kolej zranění z prvního střetnutí, Lukáše Králíka gradující viróza. „Jsem přesvědčený o tom, že kdyby Vymazka mohl v Ostravě odehrát celé utkání, tak se domů vracíme jako vítězové. Jakmile musel odstoupit, zase jsme to lepili, jak se dalo,“ posteskl si kouč Zavadil, jehož svěřenci na úvod série padli po prodloužení. Vyrovnaný zápas rozseklo šumperské zaváhání ve středním pásmu. „Byla to banální až dětská chyba. Škoda, že jsme to nedotáhli k nájezdům, pokaždé bývají hodně o štěstí,“ zalitoval kormidelník ze Slovenska.

Před úterní odvetou se karty rozdaly jasně. Všechny trumfy mluvily ve prospěch Ostravanů, oslabenému Šumperku se moc šancí nedávalo. „Těžko jsme je mohli porazit v takovém složení. Věděli jsme, do čeho jdeme. Někteří kluci sotva pletli nohama a na gólech, co jsme dostali po výjezdech zpoza brány, se to projevilo. S tím jako trenér nic nezmůžete. Po zápase jsem hráčům poděkoval za to, jak bojovali. Lidi nejsou blbí. Jejich snahu dokázali ocenit a hlasitě je povzbuzovali. Říkal jsem jim, ať si toho váží. Jeden vedle druhého dřeli jako blázni a vydali se ze všech sil,“ uznale pokyvoval hlavou Jozef Zavadil, sám zápolící se zvýšenou teplotou.

V úterý moc nescházelo a kromě obránce Bažanta a útočného dua Vymazal - Králík postrádal i Petra Gewieseho. „Odpoledne se mu narodil syn a ještě o čtvrt na šest nebyl na zimáku. Doběhl na poslední chvíli s tyčinkou v ruce. V posledních dvou dnech pořádně nejedl,“ popisoval hekticky strávené hodiny svého svěřence sedmdesátiletý stratég. „Je potřeba si přiznat, že Poruba byla někde jinde. K nesrovnatelnému rozdílu v šířce obou týmů je nutné připočítat i fakt, že měla v nohách o pět zápasů míň. A to se samozřejmě projeví,“ konstatoval smířeně. „To, že jsme se dostali až do finále, je vzhledem k počtu zraněných a nemocných marodů velký úspěch. Před mančaftem smekám klobouk. Ve finále nevypustil vůbec nic, a přestože prohrál 0:3 na zápasy, odvedl maximum. Poruba nás rozhodně nepřehrála, v některých fázích nevěděla, co má dělat. Troufám si tvrdit, že jsme ve dvou utkáních ze tří byli lepším týmem,“ stál si za svým. „Problém byl v tom, že jsme nedávali góly. Kdybychom ve čtvrtek vyrovnali, tak se podle mě položí. Nedá se nic dělat, někdo vyhrát musí. Ostravě k postupu gratuluji,“ řekl na závěr.

FINÁLOVÁ SÉRIE

NEDĚLE 25. BŘEZNA: Poruba – Šumperk 4:3 pp. ÚTERÝ 27. BŘEZNA: Šumperk – Poruba 1:5. ČTVRTEK 29. BŘEZNA: Poruba – Šumperk 2:1. Konečný stav série – 3:0.


Foto: Petr Fišer

I přes zvýšení vstupného na sto korun si finálové lákadlo nenechalo ujít více než tisíc diváků.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.4.2018 13:14
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
86
Tak co? Kam to za ta léta Velčovský dotáhl? Je to úspěšný nebo špatný manažer?
Reagovat
Datum: 5.4.2018 15:06
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Petr
83
Roky držel Šumperk v první lize. Letos to mohl s klidem v listopadu rozpustit, vybrat zbytek peněz eseročko hodit do likvidace a jet si užívat někam na pláž. Místo toho se ctí dohrál sezonu. Není to žádnej hokejovej genius, ale taky to není žadnej Voldermort. Jestli nakonec zustane, tak doufam, že udrži Zavadila. To by ho mohlo posunout dal.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.