KULTURA

Bambiriáda míří do Wolkerových sadů již počtvrté

12. května 2010, 00:00, téma KRASOHLED, rejdakce
Zábřeh - Tentokrát propukne celostátní akce Bambiriáda předposlední květnový víkend, kdy se uskuteční i v městě Zábřeh a bude probíhat ve Wolkerových sadech.
Je jedinou akcí svého druhu v celém Olomouckém kraji. V jiných městech, ani v samotné Olomouci, se letos nekoná. Organizačního zajištění se opět ujal zdejší Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, který ke spolupráci přizval na dvě desítky partnerů.

Slavnostní zahájení Bambiriády proběhne v pátek 21. května v 10 hodin ve Wolkerových sadech. Po celý den, stejně jako v sobotu 22. května, bude pro děti připraven bohatý program, v němž se budou prezentovat organizace pracující s dětmi a mládeží ve volném čase z Olomouckého kraje. Na účastníky čekají rukodělné a výtvarné činnosti, sportovní a lanové aktivity, rafty, hasičské stanoviště, pódiová vystoupení, večerní deskové hraní a řada dalších aktivit.

Při příchodu do parku přivítá účastníky „Turistické informační centrum“, kde se každý návštěvník pohodlně dozví něco o aktivitách prezentujících organizací a také kam se vydat do nejbližší klubovny či oddílu.

Páteční večer bude zasvěcen již tradiční „Magické noci“, v níž se předvedou nejšikovnější děti z různých oborů činností nejen ze Zábřežska, ale i z jiných Domů dětí a mládeže z Olomouckého kraje, pokud se přihlásí a k nám dorazí. Závěrem programu bude vyhodnocena největší „Hvězda Zábřeha.“ Tuto soutěž budou vyhodnocovat všichni účastníci večera pomocí hlasovacích knoflíků. Sobotní večer bude patřit happeningu „Vypouštění létajících lampiónků štěstí a přání“ na hrázi rybníka Oborník. Tento lampiónek dostanou děti po té, co splnily určité úkoly u jednotlivých organizací a odevzdají vyplněnou kartu. Na závěr tohoto večera si všichni společně zazpíváme píseň „Valčík na rozloučenou“. A tato píseň nám zazní i v několika světových jazycích jako např. v anglickém, německém, slovenském, polském či litevském jazyce.

Součástí Bambiriády bude „Labyrint teenagerů“, který bude prezentován studenty místních škol v Zábřehu. A kdo celý Labyrint projde dostane malé překvapení. K Bambiriádě bude neodmyslitelně patřit také koutek pro malé děti s trampolínami, velkým i malým skákacím hradem.

V letošním roce si připravila i Armáda ČR velkou prezentaci, a to ukázku zbraní, trenažérovou střelnici, auta Jeep a Tatra a také ještě projektovou prezentaci ve vojenském stanu. Nesmíme také opomenout generálního partnera Bambiriády, a to Flexi, který se bude interaktivně podílet přímo na akci svou vlastní prezentací pro děti určitě přitažlivou. Současně budou v rámci Bambiriády probíhat dny otevřených dveří u Hasičského záchranného sboru Zábřeh, Městské policie Zábřeh, Policie ČR a psí školy Lišmen. Volné vstupy budou do Městského muzea Zábřeh.

I na letošní Bambiriádě budeme hostit delegace ze zahraničí. Mimo Polska a Slovenska přijedou v letošním roce ještě děti z Litvy a také z Německa , z města Radebeulu. A právě nedělní dopoledne bude patřit jim - centrum dění se přesune na Masarykovo náměstí, kde tyto zahraniční soubory vystoupí.

Během bambiriádních dnů bude opět vycházet zpravodaj Bombík, který bude připravovat redakční rada složená z dětí a mládeže v našem Novinářském koutku. Pořadatelem Bambiriády 2010 je Česká rada dětí a mládeže s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V Zábřehu je koordinátorem Bambiriády Dům dětí a mládeže Zábřeh.

Další informace najdete na stránkách www.bambiriada.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.