KULTURA

Bambiriáda míří do Wolkerových sadů již počtvrté

12. května 2010, 00:00, téma KRASOHLED, rejdakce
Zábřeh - Tentokrát propukne celostátní akce Bambiriáda předposlední květnový víkend, kdy se uskuteční i v městě Zábřeh a bude probíhat ve Wolkerových sadech.
Je jedinou akcí svého druhu v celém Olomouckém kraji. V jiných městech, ani v samotné Olomouci, se letos nekoná. Organizačního zajištění se opět ujal zdejší Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, který ke spolupráci přizval na dvě desítky partnerů.

Slavnostní zahájení Bambiriády proběhne v pátek 21. května v 10 hodin ve Wolkerových sadech. Po celý den, stejně jako v sobotu 22. května, bude pro děti připraven bohatý program, v němž se budou prezentovat organizace pracující s dětmi a mládeží ve volném čase z Olomouckého kraje. Na účastníky čekají rukodělné a výtvarné činnosti, sportovní a lanové aktivity, rafty, hasičské stanoviště, pódiová vystoupení, večerní deskové hraní a řada dalších aktivit.

Při příchodu do parku přivítá účastníky „Turistické informační centrum“, kde se každý návštěvník pohodlně dozví něco o aktivitách prezentujících organizací a také kam se vydat do nejbližší klubovny či oddílu.

Páteční večer bude zasvěcen již tradiční „Magické noci“, v níž se předvedou nejšikovnější děti z různých oborů činností nejen ze Zábřežska, ale i z jiných Domů dětí a mládeže z Olomouckého kraje, pokud se přihlásí a k nám dorazí. Závěrem programu bude vyhodnocena největší „Hvězda Zábřeha.“ Tuto soutěž budou vyhodnocovat všichni účastníci večera pomocí hlasovacích knoflíků. Sobotní večer bude patřit happeningu „Vypouštění létajících lampiónků štěstí a přání“ na hrázi rybníka Oborník. Tento lampiónek dostanou děti po té, co splnily určité úkoly u jednotlivých organizací a odevzdají vyplněnou kartu. Na závěr tohoto večera si všichni společně zazpíváme píseň „Valčík na rozloučenou“. A tato píseň nám zazní i v několika světových jazycích jako např. v anglickém, německém, slovenském, polském či litevském jazyce.

Součástí Bambiriády bude „Labyrint teenagerů“, který bude prezentován studenty místních škol v Zábřehu. A kdo celý Labyrint projde dostane malé překvapení. K Bambiriádě bude neodmyslitelně patřit také koutek pro malé děti s trampolínami, velkým i malým skákacím hradem.

V letošním roce si připravila i Armáda ČR velkou prezentaci, a to ukázku zbraní, trenažérovou střelnici, auta Jeep a Tatra a také ještě projektovou prezentaci ve vojenském stanu. Nesmíme také opomenout generálního partnera Bambiriády, a to Flexi, který se bude interaktivně podílet přímo na akci svou vlastní prezentací pro děti určitě přitažlivou. Současně budou v rámci Bambiriády probíhat dny otevřených dveří u Hasičského záchranného sboru Zábřeh, Městské policie Zábřeh, Policie ČR a psí školy Lišmen. Volné vstupy budou do Městského muzea Zábřeh.

I na letošní Bambiriádě budeme hostit delegace ze zahraničí. Mimo Polska a Slovenska přijedou v letošním roce ještě děti z Litvy a také z Německa , z města Radebeulu. A právě nedělní dopoledne bude patřit jim - centrum dění se přesune na Masarykovo náměstí, kde tyto zahraniční soubory vystoupí.

Během bambiriádních dnů bude opět vycházet zpravodaj Bombík, který bude připravovat redakční rada složená z dětí a mládeže v našem Novinářském koutku. Pořadatelem Bambiriády 2010 je Česká rada dětí a mládeže s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V Zábřehu je koordinátorem Bambiriády Dům dětí a mládeže Zábřeh.

Další informace najdete na stránkách www.bambiriada.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.