ZPRAVODAJSTVÍ

Babičko, dědečku, pojďte studovat!

2. července 2018, 13:35, redakce
Hanušovice – Od října 2018 nabízí Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví nově Univerzitu třetího věku, a to přímo ve svých v prostorách v Hanušovicích. Během tříletého kurzu absolvují studenti zajímavé přednášky a exkurze a na konci se zúčastní promoce, kdy jim vydá Univerzita Karlova osvědčení v pražském Karolinu.

Univerzita třetího věku je specifickou součástí celoživotního vzdělávání. Základní charakteristikou studia je možnost obohatit vzdělání starších lidí v důchodu na nejvyšší možné, tedy vysokoškolské (univerzitní) úrovni. Tím se Univerzita třetího věkuodlišuje od jiných forem osvětových a vzdělávacích činností, byť také orientovaných na tuto populaci.
Cílem těchto programů je tedy poskytnout seniorům možnost systematicky se seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, historie, politiky, kultury apod. Mimo toho plní univerzita také výraznou sociální funkci a motivuje seniory k další aktivitě.
Přihlášku a další informace získáte v Informačním centru v Hanušovicích. Kontaktní osobou je Veronika Foltýnová (email: foltynova@hornipomoravi.eu, tel: +420 606 596 878).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.