KULTURA

Autor Holubího domu rozezpívá Šumperk

27. dubna 2016, 10:00, Roman Tyčka
Autor Holubího domu rozezpívá Šumperk Šumperk - Skladatel populární a filmové hudby, klavírista a moderátor Jaroslav Uhlíř, který svou obsáhlou tvorbu zasvětil jak dětem, tak dospělým, zavítá počátkem května do šumperského Domu kultury.

 „Posluchači si mohou se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé a oblíbené písničky, které za posledních čtyřicet let vytvořil převážně v tandemu se Zdeňkem Svěrákem. Během své hudební kariéry ale spolupracoval také s Karlem Šípem, Jiřím Suchým nebo Jiřím Štaidlem,“ připomíná produkční DK Michaela Horáková.
V programu koncertu nemohou chybět hity, jako jsou písně Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru či další známé písničky z televizního pořadu Hodina zpěvu.
Uhlířovy skladby proslavily také kultovní pohádky jako S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Královna koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda a mnohé další.
„Nikdy by mě nenapadlo, že se dožiju toho, aby si se mnou plné sály zpívaly mé písničky. Vždycky jsem si myslel, že jestli si někdo může dovolit přijít na jeviště a očekávat, že budou posluchači zpívat s ním, tak to může být jedině Waldemar Matuška," usmívá se Jaroslav Uhlíř, jehož songy dostávají s přehledem do varu i několikatisícové publikum na letních rockových festivalech.
Šumperský koncert Jaroslava Uhlíře se koná v úterý 3. května od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je 180, 220 a 250 korun.


Foto: archiv

„Vždycky jsem si myslel, že jestli někdo může očekávat, že s ním budou posluchači zpívat jeho psíničky, tak to může být jedině Waldemar Matuška," říká s úsměvem skladatel Jaroslav Uhlíř.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.