ZPRAVODAJSTVÍ

Autobusové nádraží bude v provozu začátkem října. Stavba má zpoždění

25. září 2018, 15:00, jak
Mohelnice – Ačkoli stavební práce na autobusovém nádraží v Mohelnici míří do finále, hotovo ještě stále není. Podle místní radnice by autobusy na nových nástupištích měly začít zastavovat začátkem října. Město za nový „autobusák“ zaplatilo desítky miliónů korun. Původní plán přitom počítal s tím, že v těchto dnech už bude stavba v provozu.

 „Bohužel se realizace natáhla, a to také kvůli komplikacím při výběrovém řízení na zhotovitele stavby. V těchto dnech probíhají dokončovací práce a dělníci odstraňují nedostatky, které jsme při kontrolách našli,“ informoval starosta Mohelnice Pavel Kuba.
Autobusy by podle aktualizovaného harmonogramu měly na novém nádraží začít stavět k 1. říjnu. Součástí nového komplexu je také rozsáhlé podzemní parkoviště, které v centru města výrazně ulehčí řidičům.
Přestavbu autobusového nádraží chystá také Šumperk. Stavební práce by se zde měly rozeběhnout příští rok a budou zahrnovat i přilehlý prostor vlakového přednádraží.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.