ZPRÁVY

Auditoři dusí Mohelnici

1. července 2014, 06:18, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Auditoři dusí Mohelnici Mohelnice - Mohelnická radnice má v poslední době smůlu na auditory. Před nedávnem jsme čtenáře informovali o problému bývalé starostky Jany Zwyrtek Hamplové, kterou jeden ze stavebních inspektorů nařkl z pozměnění návrhu auditorské smlouvy. Teď zase kontroloři ministerstva financí zjistili chyby při rekonstrukci náměstí. Jana Zwyrtek Hamplová z nedostatků obviňuje tehdejšího místostarostu Pavla Kubu.

Ministerstvo při kontrole napadlo hlavně postup města, při kterém údajně došlo k diskriminaci několika firem. Radnice veškerou kritiku odmítá a hodlá se odvolat. „Za prvé se jedná pouze o návrh auditorské zprávy, za druhé za správnost dotačních formalit odpovídá firma, kterou jsme si na to najali a za třetí se k projektu mohli vyjádřit i moji současní kritici, kteří to tehdy neudělali a mlčeli,” odmítá útoky Jany Hamplové zastupitel Pavel Kuba, který ji ve starostovském křesle vystřídal.

Hamplová: Je to průšvih

Podle Hamplové je město ve vážné situaci a hrozí, že bude mít finanční těžkosti. „Problém kolem náměstí jsem čekala. V tom nejhorším případě může být žádáno vrácení celé dotace a stoprocentní penále,” varuje bývalá mohelnická starostka. Redakce o názor na současné dění v Mohelnici požádala i ministerstvo financí, to však k tématu odmítlo sdělit bližší podrobnosti. „Audit revitalizace náměstí v Mohelnici stále probíhá, proto k němu nebudeme sdělovat jakékoli informace,” uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.


Foto:jak

Rekonstrukce náměstí prospěla Mohelnici, ne tak už klidnému spánku tamních politiků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 28.9.2014 15:22
Titulek: Víte proč?
Autor: Kostelník
Víte proč najednou chodí všichni zaměstnanci Mohelnické radnice do kostela? PROTOŽE SE MODLÍ, ABY SE PANÍ MAGISTRA HAMPLOVÁ VRÁTILA DO ČELA RADNICE.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.