ZPRÁVY

Auditoři dusí Mohelnici

1. července 2014, 06:18, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Auditoři dusí Mohelnici Mohelnice - Mohelnická radnice má v poslední době smůlu na auditory. Před nedávnem jsme čtenáře informovali o problému bývalé starostky Jany Zwyrtek Hamplové, kterou jeden ze stavebních inspektorů nařkl z pozměnění návrhu auditorské smlouvy. Teď zase kontroloři ministerstva financí zjistili chyby při rekonstrukci náměstí. Jana Zwyrtek Hamplová z nedostatků obviňuje tehdejšího místostarostu Pavla Kubu.

Ministerstvo při kontrole napadlo hlavně postup města, při kterém údajně došlo k diskriminaci několika firem. Radnice veškerou kritiku odmítá a hodlá se odvolat. „Za prvé se jedná pouze o návrh auditorské zprávy, za druhé za správnost dotačních formalit odpovídá firma, kterou jsme si na to najali a za třetí se k projektu mohli vyjádřit i moji současní kritici, kteří to tehdy neudělali a mlčeli,” odmítá útoky Jany Hamplové zastupitel Pavel Kuba, který ji ve starostovském křesle vystřídal.

Hamplová: Je to průšvih

Podle Hamplové je město ve vážné situaci a hrozí, že bude mít finanční těžkosti. „Problém kolem náměstí jsem čekala. V tom nejhorším případě může být žádáno vrácení celé dotace a stoprocentní penále,” varuje bývalá mohelnická starostka. Redakce o názor na současné dění v Mohelnici požádala i ministerstvo financí, to však k tématu odmítlo sdělit bližší podrobnosti. „Audit revitalizace náměstí v Mohelnici stále probíhá, proto k němu nebudeme sdělovat jakékoli informace,” uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.


Foto:jak

Rekonstrukce náměstí prospěla Mohelnici, ne tak už klidnému spánku tamních politiků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 1.7.2014 14:45
Titulek: Re: To je furt dokola...
Autor: Jana H.
Me by zajimalo kdy konecna nekdo slapne na krk Hamplove. Ta zenska kam prisla tam vsechno po.....a. Furt se jen chlubi jak neco zachranuje a pritom vse jen rozvrta a zablokuje.
Nekdo by mel proverit ty jeji zakazky - kvetinove truhliky na meste dodane kamarady kamaradu...novi zamestnanci uradu na plne uvazky bez vyberovych rizeni....neschopni pribuzni dosazeni do vedoucich pozic take bez vyberovek...atd.atd.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.