ZPRÁVY

Auditoři dusí Mohelnici

1. července 2014, 06:18, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Auditoři dusí Mohelnici Mohelnice - Mohelnická radnice má v poslední době smůlu na auditory. Před nedávnem jsme čtenáře informovali o problému bývalé starostky Jany Zwyrtek Hamplové, kterou jeden ze stavebních inspektorů nařkl z pozměnění návrhu auditorské smlouvy. Teď zase kontroloři ministerstva financí zjistili chyby při rekonstrukci náměstí. Jana Zwyrtek Hamplová z nedostatků obviňuje tehdejšího místostarostu Pavla Kubu.

Ministerstvo při kontrole napadlo hlavně postup města, při kterém údajně došlo k diskriminaci několika firem. Radnice veškerou kritiku odmítá a hodlá se odvolat. „Za prvé se jedná pouze o návrh auditorské zprávy, za druhé za správnost dotačních formalit odpovídá firma, kterou jsme si na to najali a za třetí se k projektu mohli vyjádřit i moji současní kritici, kteří to tehdy neudělali a mlčeli,” odmítá útoky Jany Hamplové zastupitel Pavel Kuba, který ji ve starostovském křesle vystřídal.

Hamplová: Je to průšvih

Podle Hamplové je město ve vážné situaci a hrozí, že bude mít finanční těžkosti. „Problém kolem náměstí jsem čekala. V tom nejhorším případě může být žádáno vrácení celé dotace a stoprocentní penále,” varuje bývalá mohelnická starostka. Redakce o názor na současné dění v Mohelnici požádala i ministerstvo financí, to však k tématu odmítlo sdělit bližší podrobnosti. „Audit revitalizace náměstí v Mohelnici stále probíhá, proto k němu nebudeme sdělovat jakékoli informace,” uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.


Foto:jak

Rekonstrukce náměstí prospěla Mohelnici, ne tak už klidnému spánku tamních politiků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.7.2014 07:38
Titulek: To je furt dokola...
Autor: Anonym
322
323
Dokud tam bude Hamplová, tak to nikdy nezkončí! Ta si vždy něco vymyslí, někoho nařkne, obviní, pošle někam trestní oznámení, nebo něco rozvrtá, nadělá akorát zlou krev....nikomu nic nikdo neprokáže, protože se NIC nestalo, jen se kolem žvaní...
JZH zavrčí a zase stáhne ocas a uteče! Nekonečný příběh.
Kdyby bylo po její vůli, tak jsou všichni v kriminále, na náměstí v Mohel po kotníky bahna a ona starostkou, hejtmankou, poslankyní, senátorkou, premiérkou a prezidentkou v jedné osobě!
Reagovat
Datum: 1.7.2014 14:45
Titulek: Re: To je furt dokola...
Autor: Jana H.
270
304
Me by zajimalo kdy konecna nekdo slapne na krk Hamplove. Ta zenska kam prisla tam vsechno po.....a. Furt se jen chlubi jak neco zachranuje a pritom vse jen rozvrta a zablokuje.
Nekdo by mel proverit ty jeji zakazky - kvetinove truhliky na meste dodane kamarady kamaradu...novi zamestnanci uradu na plne uvazky bez vyberovych rizeni....neschopni pribuzni dosazeni do vedoucich pozic take bez vyberovek...atd.atd.
Reagovat
Datum: 1.7.2014 15:06
Titulek: Re: To je furt dokola...
Autor: kinderman
256
290
Ambice paní magistry JZH musí přidusit především voliči a svým nezájmem o všechny kandidátky, na nichž případně bude v budoucnu figurovat, dát jasně najevo, že o "osobnosti" takového typu v politice nestojí.
Reagovat
Datum: 1.7.2014 22:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
318
255
Mate recht, ale ne to marnost nad marnost, Hamplová volby vyhraje a ještě si domluví dopředu jednu dvě partaje (KSČ, ČSSD) a je tam znovu. Smůla voliči!
Reagovat
Datum: 8.7.2014 13:34
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jan Novák
291
204
Po přečtení dnešního článku o předvolebním guláši v Mohelnici mne až děsí, jakou má Anonym pravdu a jen zírám, jak to ví???
Bohužel mu musím dát souhlas, protože se to tak opravdu vyvíjí.
Reagovat
Datum: 28.9.2014 15:22
Titulek: Víte proč?
Autor: Kostelník
287
252
Víte proč najednou chodí všichni zaměstnanci Mohelnické radnice do kostela? PROTOŽE SE MODLÍ, ABY SE PANÍ MAGISTRA HAMPLOVÁ VRÁTILA DO ČELA RADNICE.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.