ZPRÁVY

Audit PMŠ neprošel. Bude prý příště

27. ledna 2015, 08:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Zastupitelstvo Šumperka neschválilo hloubkový audit Podniků města Šumperka (PMŠ). A ani nemohlo, navzdory očekávání nebyl tento bod na programu jednání vůbec předložen. Rozhodnout se o něm má až příště. Důvodem kontroly PMŠ mají být problémy okolo hotelu Sport. Ten Podniky pronajaly soukromému podnikateli, aniž by od něj vybíraly nájem. Jeho dluh dnes činí více než pět miliónů korun.

 „Návrh je potřeba ještě dopracovat, z toho důvodu jsem ho nepředložil na tomto zastupitelstvu, ale udělám to příště. Objevily se nějaké nové skutečnosti, které je třeba doplnit, teď bych o nich ale nerad mluvil,“ řekl Týdnu zastupitel a předseda kontrolního výboru Pavel Horák, který návrh vypracoval. Kontrola se má zaměřit především na PMŠ ve vztahu k hotelu Sport. Dluh jeho bývalého nájemce dosáhl za několik let astronomické výše. Hotel je navíc i v současné době ve ztrátě, radnici se nedaří najít žádnou soukromou firmu, která by ho chtěla dál provozovat.
Neschválení auditu rozhořčilo opoziční zastupitele. Podle nich byl tento bod z programu stažen kvůli postoji ČSSD, která si údajně kontrolu hospodaření nepřeje. Oranžoví zastupitelé to popírají. „Samozřejmě, že audit je potřeba provést, a nejlépe by bylo, kdyby už hotový byl,“ řekl týdnu Jiří Gonda zvolený za ČSSD.

Odhalí korupci?

Nepředložený návrh auditu PMŠ a dceřinné společnosti Šumperské sportovní areály obsahuje dvanáct stěžejních bodů, kterými se měli auditoři zabývat. Jedním z nich je například prověření informací o korupčním jednání a zneužití pravomocí odpovědných pracovníků. Kontroloři se stejně tak mají soustředit na nestandardní účelové operace a revizi smluv, hlavně těch, které se vztahují ke zmiňovanému hotelu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.1.2015 13:25
Titulek: Audit PMŠ
Autor: X
254
163
Koho to překvapuje :-)
Reagovat
Datum: 27.1.2015 22:58
Titulek: Re: Audit PMŠ
Autor: ..,
270
298
Mě to taky nepřekvapuje, přeji zrádcům z ČSSD hnusný rok 2015.
Reagovat
Datum: 27.1.2015 23:39
Titulek: Viděli jste soc. dem. selfíčko z Nového Malína?
Autor: .,.
souhlas
285
nesouhlas
266
Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) si fotili rozesmáté selfie v Novém Malíně na pietní vzpomínce k 71. výročí vypálení Českého Malína loni 12. července 2014. V pozadí je památník a deska s nápisem "Památce 374 obětí Českého Malína upálených fašisty 13. 7. 1943". Hanobící fotku si Škromach umístil na svůj facebook, asi mu z těch miliónů nahrabaných za dvacet let povalování v parlamentu hráblo. SELFIE ZDE http://img.blesk.cz/img/1/normal620/2027661-img-skromach.jpg
Reagovat
Datum: 29.1.2015 10:51
Titulek: Hlídejte si své zastupitele!!!
Autor: x
346
220
Pokud ČSSD tvrdí, že audit chce, očekávám, že návrh podá sama. A jistě to udělá sám pan GONDA. Ale v každém případě budou všichni hlasovat PRO audit. Pohlídejte si je!!!! Protože pokud tak neudělají, tak je to další důkaz toho, že jsou to vypočítaví lháři, populisti bez názoru a KOULÍ. Srabi.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.