ZPRAVODAJSTVÍ

Audience uvnitř skály zahájila oslavy 20 let Dlouhých strání

15. června 2016, 19:46, redakce
Kouty nad Desnou - Charismatický herec Norbert Lichý v roli Sládka zahájil dvěma představeními Havlovy Audience oslavy 20. výročí zahájení provozu přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Divadelní aktovku odehráli herci ostravského Divadla Petra Bezruče 130 metrů pod zemí v běžně nepřístupných prostorách elektrárny.

 Představení se kromě divadelních nadšenců zúčastnili také pozvaní hosté, mezi kterými nechybělo několik dnes již seniorů, kteří se 80. a 90. letech podíleli na výstavbě Dlouhých strání.
„Byl to úžasný nápad. Na takové zahájení oslav výročí Dlouhých strání se bude dlouho vzpomínat,“ řekl Miroslav Kopřiva, který dříve šéfoval výstavbě elektrárny a dnes je mimo jiné starostou nedalekých Velkých Losin.

Improvizované pódium s hledištěm vyrostlo zhruba 130 metrů pod povrchem masivu kopce a 300 metrů od vstupu do větrací štoly, v místech, do kterých se účastníci exkurzí běžně nedostanou.

Vyčerpán, nebo přečerpán?

„V podstatě mi neřekli rovnou, že budu hrát uprostřed skály. Informace přicházely postupně, abych neutekl hned. Pak mi došlo, že budu hrát v něčem, jako je důl. To by mne jako Ostraváka překvapit nemělo. A že tam bude nepřetržitě a nahlas hučet vzduchotechnika. To už bylo na zamyšlenou, protože divadlu tak nějak musí být rozumět. Ale když to začalo, a diváci a my si zvykli, začaly první smíchy, znovu mne dojala ta síla divadla, komunikace… Chtít sdělit a být schopen příběh vnímat. A připadlo mi, že je to přece naprosto přirozené místo. Uprostřed skály. A za ten pocit to stálo,“ řekl Norbert Lichý a dodal, že poprvé si po Audienci nebyl jist, zda je vyčerpán nebo pouze přečerpán.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO REPORTÁŽ Z UNIKÁTNÍHO DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ NA DLOUHÝCH STRÁNÍCH:

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.