ZPRAVODAJSTVÍ

Atmosféra houstne

24. září 2018, 20:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Šumperku vyvolala protichůdné reakce. Zatímco někteří lidé přítomnost hlavy státu v okresním městě vítají, jiní ne. Třeba místní politici údajně rozmlouvali ředitelům příspěvkových a neziskových organizací, aby se zúčastnili diskuze se Zemanem, která je na úterý 25. září naplánována v šumperském Pontisu. Napjatá atmosféra panuje ve městě i kvůli senátním a komunálním volbám.

 „Vím, že pan prezident je vůči neziskovým organizacím kritický. Proto jsem vlastně rád, že přijede do Pontisu a na vlastní oči uvidí, že existují neziskovky, které jsou pro lidi velmi důležité a dělají užitečné věci,“ uvedl Miroslav Adámek, ředitel Pontisu, který je největším poskytovatelem sociálních služeb v Olomouckém kraji.
Program prezidentské návštěvy v Šumperku zahrnuje především diskuzi se seniory a zástupci neziskových organizací. Pozvání přijali například vedoucí pracovníci z Charity nebo Armády spásy.
Dalším neziskovkám a příspěvkovým organizacím prý někteří šumperští politici účast na prezidentské návštěvě rozmlouvali. V reakci na pozvání Zemana radnice navíc zvažuje nařízení hloubkové kontroly v Pontisu. Týdnu na severu to potvrdil dobře informovaný zdroj, oficiální místa k tomu zatím mlčí.

Kandidátům vyhrožují

Také blížící se komunální a senátní volby přispívají k napjaté atmosféře ve městě. Hlasování do prvního kola senátních voleb a zastupitelstev proběhne už 5. a 6. října. V Šumperku letos kandiduje rekordních 15 stran. Terčem útoků se staly například billboardy hnutí ANO nebo členové Pirátů, kterým vandalové posprejovali billboardy a došlo i na výhrůžky. „Po uveřejnění příspěvku, který představoval jednu z našich členek, došlo ze strany některých extrémistů ke slovním útokům a výhružkám mířeným nejenom proti ní, ale také proti Pirátské straně a našemu předsedovi,“ stojí v prohlášení místní buňky Pirátů. Ti teď zvažují, že podají podnět policii, aby se případem začala zabývat.
O různých formách nátlaku, například od zaměstnavatelů, informovali naši redakci i další kandidáti z jiných stran a seskupení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 27.9.2018 06:52
Titulek: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: Jirka
K návštěvě p.Zemana v Šumperku se nebudu vyjadřovat, protože to není prezident mého srdce.Vyjádřím se ke kandidátovi do Senátu Mirkovi Adámkovi. Znám ho cca 25 let, pracovali jsme spolu také několik let a je to jeden z mála lidí o kterém mohu říct,že to je slušný , čestný, inteligentní a milý člověk.Takové slušné a shopné senátory bych si představoval v horní komoře parlamentu, tedy co se týče morálního kreditu. Právě bojuji s tím jestli ho budu volit a proč ? Když jsem viděl jeho bilboard, tak si říkám sakra Mira kandiduje, tak je má volba jasná, to je můj člověk ! Jenomže jsem si při jízdě autem nevšiml za kterou stranu kandiduje. Ta strana mi prostě vadí vzhledem k tomu, že je spojená s jejím předsedou a jeho kauzami.Tak fakt nevím co dělat a nechápu ,jak se Mirek Adámek, který má u mne nálepku opravdu slušného člověka mohl dát pod křídla takovéto strany .... tak nevím co dělat... skousnout stranu a volit slušného a mě milého člověka s morálním kreditem a hlavně člověka, kterého si moc vážím, nebo zase vhodit do piksly pravicového kandidáta, kterého neznám. Teď babo raď !!!
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):