ZPRAVODAJSTVÍ

Atmosféra houstne

24. září 2018, 20:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Šumperku vyvolala protichůdné reakce. Zatímco někteří lidé přítomnost hlavy státu v okresním městě vítají, jiní ne. Třeba místní politici údajně rozmlouvali ředitelům příspěvkových a neziskových organizací, aby se zúčastnili diskuze se Zemanem, která je na úterý 25. září naplánována v šumperském Pontisu. Napjatá atmosféra panuje ve městě i kvůli senátním a komunálním volbám.

 „Vím, že pan prezident je vůči neziskovým organizacím kritický. Proto jsem vlastně rád, že přijede do Pontisu a na vlastní oči uvidí, že existují neziskovky, které jsou pro lidi velmi důležité a dělají užitečné věci,“ uvedl Miroslav Adámek, ředitel Pontisu, který je největším poskytovatelem sociálních služeb v Olomouckém kraji.
Program prezidentské návštěvy v Šumperku zahrnuje především diskuzi se seniory a zástupci neziskových organizací. Pozvání přijali například vedoucí pracovníci z Charity nebo Armády spásy.
Dalším neziskovkám a příspěvkovým organizacím prý někteří šumperští politici účast na prezidentské návštěvě rozmlouvali. V reakci na pozvání Zemana radnice navíc zvažuje nařízení hloubkové kontroly v Pontisu. Týdnu na severu to potvrdil dobře informovaný zdroj, oficiální místa k tomu zatím mlčí.

Kandidátům vyhrožují

Také blížící se komunální a senátní volby přispívají k napjaté atmosféře ve městě. Hlasování do prvního kola senátních voleb a zastupitelstev proběhne už 5. a 6. října. V Šumperku letos kandiduje rekordních 15 stran. Terčem útoků se staly například billboardy hnutí ANO nebo členové Pirátů, kterým vandalové posprejovali billboardy a došlo i na výhrůžky. „Po uveřejnění příspěvku, který představoval jednu z našich členek, došlo ze strany některých extrémistů ke slovním útokům a výhružkám mířeným nejenom proti ní, ale také proti Pirátské straně a našemu předsedovi,“ stojí v prohlášení místní buňky Pirátů. Ti teď zvažují, že podají podnět policii, aby se případem začala zabývat.
O různých formách nátlaku, například od zaměstnavatelů, informovali naši redakci i další kandidáti z jiných stran a seskupení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.9.2018 10:50
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
104
Tak se pochlubte jak váš předchůdce obral seniory o sta-tisíce a investoval je do svého baráku a vše měl na Háku!
Reagovat
Datum: 25.9.2018 16:52
Titulek: Pontis
Autor: Jožka
souhlas
105
nesouhlas
91
Máte na mysli Stranu vysmátého STBáka a jejich kandidáta Adámka.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 18:18
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
souhlas
92
nesouhlas
41
Ten hajzlík je Mgr.Miroslav Podhajský-Nový Malín!
Reagovat
Datum: 25.9.2018 13:06
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
79
103
Strach z Pirátů nejde nevidět. Současní političtí pobertové a jejich poskoci ztrácejí nervy.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 16:10
Titulek: kdo volí TOP, KDU-ČSL, STAN, ČSSD je idiot
Autor: gAYNONYM
52
Strach z SPD nejde nevidět. Současní političtí pobertové a jejich poskoci ztrácejí nervy.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 16:46
Titulek: dobře utajené volební místnosti
Autor: Jožka
40
Nevím, kde volit. Přinesli mně volební lístky, ale nebyl přiložen papír se seznamem ulic a příslušných volebních místností. Na internetových stránkách Šumperka nic a v Šumperském zpravodaji nic, informovanost nulová. Připadá mně to až jako schválnost. Také ne každý občan má internet, aby složitě vyhledával, kam patří.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 18:00
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
51
Zeptej se souseda a nebo na google!
Reagovat
Datum: 26.9.2018 08:30
Titulek: Re: dobře utajené volební místnosti
Autor: Valda
22
Jožko vy jste prvovolič? Asi trochu natvrdlý.
Reagovat
Datum: 26.9.2018 10:55
Titulek: Re: dobře utajené volební místnosti
Autor:
40
Proč prvovolič? Nikde není psáno, že volební místnost musí být tam jako v posledních volbách. Voliči by měli dostávat kompletní informace. Tady je názorně vidět jak kompetentním osobám záleží na voličích.
Reagovat
Datum: 26.9.2018 16:36
Titulek: Re: dobře utajené volební místnosti
Autor: Valda
43
strana 8 a 9 Zpravodaje, ten je doručován do každé poštovní schránky
nebo https://www.sumperk.cz/filemanager/pdf-viewer/turnJs/magazine/index.php?app=971&fileID=398778
kdež se nechce je to horší než když se nemůže
Reagovat
Datum: 26.9.2018 18:25
Titulek: Re: dobře utajené volební místnosti
Autor:
souhlas
55
nesouhlas
31
Za 1. zatím mně doručen nebyl
2. tyto informace by měly být doručeny zároveň s volebními lístky
Reagovat
Datum: 29.9.2018 12:02
Titulek: Re: dobře utajené volební místnosti
Autor: X
21
Asi minuta hledání https://m.sumperk.cz/cs/obcan/volby/volebni-okrsky.html
Pro bl.bé a hlo.pé stačí do googlou zadat volební místnosti šumperk 2018
Reagovat
Datum: 26.9.2018 20:16
Titulek: Šumperská radnice ignorovala prezidenta republiky
Autor: Volte SPD
95
Prezident Zeman včera navštívil Šumperk, nikdo z představitelů města se s prezidentem nesetkal, píše tisk.
Vskutku otřesné chování! Už aby vlastizrádná lidovecká svoloč byla z radnice pryč, ještě jeden týden musíme vydržet.

https://www.denik.cz/regiony/prezident-navstivil-sumperk-zavital-do-pontisu-20180925.html

Pro zajímavost, těsně před válkou, v roce 1937, navštívil prezident Edvard Beneš tehdy většinově německé Hanušovice / Hannsdorf. Prezidenta Beneše nadšeně vítali německý starosta Hanušovic Karl Röttel (jeho stejnojmenný syn Dr. Karl Röttel je dnes matematik v Bavorsku), Němci i Češi.
"Pamětihodnou událostí byla návštěva Hanušovic prezidentem republiky panem Dr. Edvardem Benešem za jeho cesty z Olomouce do Žamberka k oblídce opevňovacích prací. Pan prezident dojel do Hanušovic se svojí družinou zvláštním vlakem číslo 7583 dne 26. srpna 1937 v 10 hodin 35 minut. Byl nadšeně uvítán na slavnostně vyzdobeném přednádraží jak menšinou českou, tak i obyvatelstvem německým. Za české obyvatelstvo místa a okolí uvítal pana prezidenta řídící učitel František Kubíček. Za německé obyvatelstvo starosta obce Karel Röttel. Po projevech oddanosti zástupců české menšiny a německého obyvatelstva poděkoval pan prezident za okázalé přijetí, zapsal se na paměť do obecní kroniky a za jásotu nadšeného obyvatelstva odjel v autech se svojí družinou z Hanušovic v 10 hodin 55 minut."
Reagovat
Datum: 26.9.2018 23:36
Titulek: Re: Šumperská radnice ignorovala prezidenta republiky
Autor: aNONYM
77
Srovnávat Beneše a Zemana může jen člen mozkového trustu SPD.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:36
Titulek: prd
Autor: jan
104
Jiříku tak si Adámka zarámuj a napiš o něm báseň!
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:48
Titulek: Re: Šumperská radnice ignorovala prezidenta republiky
Autor: Vysmátý
29
Snad by jste nechtěl, aby se šla celá radnice podívat na chodící mrtvolu?
Reagovat
Datum: 27.9.2018 18:31
Titulek: Re: Šumperská radnice ignorovala prezidenta republiky
Autor: Pavel
90
Slušný prezident si zaslouží a většinou dočká slušného přivítání i od lidí, kteří s ním nemusí souhlasit. Člověk, který vyzývá k vraždě neoblíbeného premiéra a k likvidaci novinářů si nezaslouží nejen přivítání, ale zaslouží si jen ignorování a pohrdání. Podle vašeho vyjádření Už aby vlastizrádná lidovecká svoloč byla z radnice pryč" je jasné, že jste jeho volič a obdivovatel, je vám blízké jeho špatné chování, takže jste jej měl přivítat a provolávat mu nadšeně slávu a třeba přitom mávat i jeho červenou zástavou.
Osazenstvo radnice bylo zvoleno občany města a nejsou to Zemanovi podřízení, aby stáli v jednom šiku a mávali vlaječkami.Slušný představitel si úctu získává slušným vystupováním.
PS: Už jen kvůli vám budu volit lidovce, kteří jsou rozhodně daleko slušnější, než politický turista Okamura, který se nesnesl ani s lidmi strany Úsvit, kterou sám založil.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 06:52
Titulek: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: Jirka
101
K návštěvě p.Zemana v Šumperku se nebudu vyjadřovat, protože to není prezident mého srdce.Vyjádřím se ke kandidátovi do Senátu Mirkovi Adámkovi. Znám ho cca 25 let, pracovali jsme spolu také několik let a je to jeden z mála lidí o kterém mohu říct,že to je slušný , čestný, inteligentní a milý člověk.Takové slušné a shopné senátory bych si představoval v horní komoře parlamentu, tedy co se týče morálního kreditu. Právě bojuji s tím jestli ho budu volit a proč ? Když jsem viděl jeho bilboard, tak si říkám sakra Mira kandiduje, tak je má volba jasná, to je můj člověk ! Jenomže jsem si při jízdě autem nevšiml za kterou stranu kandiduje. Ta strana mi prostě vadí vzhledem k tomu, že je spojená s jejím předsedou a jeho kauzami.Tak fakt nevím co dělat a nechápu ,jak se Mirek Adámek, který má u mne nálepku opravdu slušného člověka mohl dát pod křídla takovéto strany .... tak nevím co dělat... skousnout stranu a volit slušného a mě milého člověka s morálním kreditem a hlavně člověka, kterého si moc vážím, nebo zase vhodit do piksly pravicového kandidáta, kterého neznám. Teď babo raď !!!
Reagovat
Datum: 27.9.2018 07:17
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: Jirka
46
Jestli to Mirku čteš, tak víš kdo to píše. Víš, že říkam slova upřímně a od srdce. Mluvil jsem se mnoha lidmi a ti taky zvažují tvou volbu, ale vadí jim právě ta strana za kterou kandiduješ, takže mají stejné dilema, jako já. Myslím, že v tom bude asi problém, ale je to Tvoje volba a rozhodnutí se kterou stranou se spojíš. Chápu také, že právě proto, že nemáš nakradeno, jako jiní kandidáti, tak bys asi nedokázal financovat bilboardy a předvolební kampaň čistě ze svého. Je mi to jasné, takže asi tě volit budu... snad se budeš řídit při rozhodování v Senátu svým svědomím a ne dikcí strany za kterou kandiduješ. Přeji Ti Mirku úspěch z celého srdce.
Reagovat
Datum: 29.9.2018 12:12
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: X
85
Představ si ty prachy a máš jasno (když mají ty malý platy). Je to jak v tom filmu s Nicholsnem když se ho sekretářka ptá jak to dělá že pochopí duši ženy a on odpoví že zavře očí a představí si chlapa.
Reagovat
Datum: 10.10.2018 13:10
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: X
61
Tak máme skoro po volbách tak jsem zvědav jak to v sobotu dopadne.
V komunálkách do toho za Janíčka v Šumperku kecá hejtman.
Pokud to v senátu vyjde tak za Adámka to bude asi Bureš né ?
Reagovat
Datum: 10.10.2018 16:08
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: čestný zdenda
34
A za Brože Šperlich Néé?
Reagovat
Datum: 11.10.2018 14:25
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: X
71
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:42
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: Anonym
89
Mluvíte mi z duše. Pan Adámek nás voliče postavil do těžké situace.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:51
Titulek: Re: Kandidát do senátu M.Adámek
Autor: Jirka
91
To je pravda hodně lidem zamotal hlavu, jak vidím.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 07:17
Titulek: Bez vlastní vůle
Autor: Pavel Adámek
souhlas
109
nesouhlas
52
Pan Adámek (se mnou jen shoda jména) je žel jen další oběť šéfa ANO. Babiš vyzobává osobnosti, slibuje nesplnitelné, nakonec si zavázané politiky otočí kolem prstu a ty co se vzpírají hodí přes palubu. Pana Adámka je pro tuto partaj škoda. Nevolit - v příštích volbách má můj hlas pokud bude v jiném uskupení.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 07:36
Titulek: Re: Bez vlastní vůle
Autor: Jirka
67
Pane Pavle říkáte nevolit. Já fakt nevím, ale na druhou stranu si říkám, že je konečně potřeba, aby se do vrcholné politiky dostali lidé, kteří jsou opravdu slušní a nekradou.Já vím, že je nebezpečí, že nakonec i ty s morálním kreditem ten politický mlýnek intrik semele a budou stejní... zařadí se a budou zpívat písničku strany za kterou kandidují. Já fakt mám velké dilema ! Pokud ho budu volit a pak mne zklame, tak mu to řeknu do očí a bez skrupulí, servítky si skutečně pak nebudu brát.Zkusím naposledy asi věřit, pak to zabalím při příštích volbách a do uren budu házet jen pravicové kandidáty, pak už to bude jedno pro mne. Mirku prosím nezklam !!! Zdraví Tě Jirka T.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 18:02
Titulek: Re: Bez vlastní vůle
Autor: Tonda
81
ANO nevolit,souhlasím s tímto názorem,,doufám že Boží mlýny melou,,,,
Reagovat
Datum: 27.9.2018 18:42
Titulek: Re: Bez vlastní vůle
Autor: Pavel
105
Přesně tak, Babiš používá slušné lidi jako výtah k moci a zisku hlasů. Buď se pak ze slušných lidí stanou jen poskoci velkého oligarchy a nebo se jich okamžitě zbaví, jako se zbavil pana hejtmana Oto Košty, kterého nahradil člověkem, který nedostal ani třetinu hlasů. Ale k Babišovi a Zemanovi se chová jako lokajský služebník a splní jim i nemožné přání.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 07:56
Titulek: Bez titulku
Autor: drdol
souhlas
63
nesouhlas
69
Kvalita člověka v politice moc neznamená, rozhodující je stranická disciplína. Jak řekne šéf, tak dělají členové.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:11
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jirka
46
Toho se bojím, ale na druhou stranu nechci čekat další dlouhé roky, než tam bude kandidát stejného morálního kreditu. Pan Pavel psal nevolit a počkat si na to až bude Miroslav Adámek kandidovat za jinou stranu, nebo sám za sebe. Ale to má úskalí v tom, kdyby kandidoval za jinou stranu, že by ho někdo mohl obvinit za PŘEBĚHLICTVÍ. Na to jsou lidé hodně hákliví a ztratil by asi důvěryhodnost a asi i u mne. Asi skousnu stranu , za kterou kandiduje, jako nezávislý a udělám poprvé v životě mých účastí při volbách výjimku a budu ho volit. M. Adámka znám opravdu skoro třicet let a jsem upřímně rád, že je velice úspěšný ve své profesi, je to čestný chlap a mám ho moc rád, jako člověka. Takže, jak říkám poprvé v životě udělám výjimku a nebudu se dívat na stranu, za kterou z mého pohledu nešťastně kandiduje, jako nezávislý. Nezávislý ... tomu slovu se pokusím poprvé a naposledy v životě věřit ....
Reagovat
Datum: 27.9.2018 08:43
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jirka
60
Drdole možná je potřeba zkusit to změnit.Třeba slušní lidé pokud jich bude víc změní i tu stranu. Třeba se jednou dočkáme i slušných lidí v politice a to slovo politika nebude neslušné.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 09:08
Titulek: dilema pana Jirky
Autor: antibabiš
127
Pan Adámek jednou vstoupil pod ANO a tím vyjádřil vše.Pro mne nevolitelný,byť by byl sebehodnější.Taková je politika a nechápu,proč p.Jirka píše své naivní příspěvky. Vždyť i cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 09:31
Titulek: Re: dilema pana Jirky
Autor: Jirka
60
To je těžké s tou mou naivitou. Víte já kolikrát do urny vhodil pravicovou stranu, protože mám pravicové cítění a nebyl jsem úplně přesvědčen, že všichni ti lidé na kandidátkách jsou ti praví.Ale prostě levice je pro mne nepřijatelná. Následující roky po volbách mi daly za pravdu a ODS mne v mnohém zklamala. Takže taky ta dlážděná cesta dobrými úmysly (naivitou). ANO mi absolutně nesedí , ale oprostím se od toho a zkusím to teď jinak.Pro mnohé naivita, pro mne pokus o to, aby se tam dostali i lidé , kteří jsou slušní.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 10:04
Titulek: Ještě k ANO
Autor: Pavel Adámek
86
Určitě se nezapomeňte podívat na článek ze 4. září - http://sumpersky.rej.cz/clanky/predvolebni-rosada-v-sumperku-rebelie-v-ano-i-v-cssd/
Zde vypovídá pan J.V., kterého znám já jako "čistou duši", který v ANO viděl (při jeho vzniku) naději ale také to nakonec vzdal.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 10:14
Titulek: Re: Ještě k ANO
Autor: Jirka
107
Pokud to JV vzdal, tak proto že je čestným člověkem. Já vím , jak to myslíte. No je to smutné, že slušný člověk nemá šanci v politice. Jak to tedy zvrátit ? Rezignovat , nevolit ? Volit menší zlo ?
Reagovat
Datum: 27.9.2018 18:07
Titulek: Re: dilema pana Jirky
Autor: Olda
146
Je škoda p.Adámka ,že se nechal zlákat pod ANO,nechápeme.Náš hlas bohužel,,,
Reagovat
Datum: 27.9.2018 09:49
Titulek: Ještě jeden aspekt
Autor: Pavel Adámek
49
Senát by měl vyvažovat. Bojím se, že současná koalice komunistů a estébáků ovládne i horní komoru parlamentu. Dveře k prolamování ústavy by byly otevřené.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 09:57
Titulek: Re: Ještě jeden aspekt
Autor: Jirka
47
Toho se právě také bojím, ale před volbami se straší vším možným. Toto nebezpečí také vidím, proto to moje dilema.Jenomže kolik dnešních pravicových politiků bylo před listopadem kovanými komunisty je známo.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 10:11
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
63
Politici nejsou dokonlý a nikdy nebudou,ale korupci mají rádi-tak se nedivte!
Reagovat
Datum: 27.9.2018 10:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jirka
souhlas
81
nesouhlas
38
Já se tak nějak řídím slovy mého dědy, který mi, jako desetiletému řekl nezáleží na tom kdo v které straně je. Jsou lidé zlí a dobří.Tak jsem to pochopil tak, že tím myslel to, že ve špatné straně může být pár dobrých lidí, kteří to s ostatními lidmi myslí dobře a upřímně. A naopak... Ho také neměli v jeho straně rádi, když se hlasovalo po válce, jestli má být vybudováno dětské hřiště, aby se děti nepohybovaly po lesích, kde byly ještě miny a nebo vybudovat cesta k pohlavárovi dědovi strany, tak i když jeho strana (ne KSČ!) prosazovala cestu k pohlavárovi, tak děda prosazoval dětské hřiště s opozicí. Byl vyloučen a vůbec mu to nebylo líto...
Reagovat
Datum: 27.9.2018 10:44
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
souhlas
93
nesouhlas
37
Dobrých politiků je málo! A když chcou něco dobrého prosadit tak se jich vždy zbaví-JSOU NEŽÁDOUCÍ!
Reagovat
Datum: 27.9.2018 16:05
Titulek: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: VOLTE SPD
104
Babišovi poslanci a europoslanci vždy hlasují pro migraci, pro návrh, aby Evropská rada uvalila na Maďarsko sankce, Babišův ministři podepsali Marrakéšskou deklaraci, Istanbulskou úmluvu, Globální pakt pro migraci.

Vždyť extrémní velkozloděj a lhář Babiš je sám imigrant ze Slovenska, potažmo ze Zakrapatské Ukrajiny. Všeci kradnú akorát henten Kellner nakradol viac!

Jaké asi úmysly má Babišův Adámek, který prováděl multikulti vymývání hlav školákům za 1 650 165,00 Kč (dotace), cituji:
Multikulturní výchovu lze lze rozdělit do tří fází.
• uvědomění si odlišností,
• respektování odlišností,
• přijetí odlišností jako pozitivního jevu.
Odlišnost obohacuje naše myšlení. Dává nám možnost uvědomit si skutečnost z různých úhlů pohledu, a tím rozšiřuje vnímání všeho, co se okolo nás odehrává. Proces, který vede k takovému vnímání odlišností, je někdy označován jako vzdělávání bez předsudků.

Reagovat
Datum: 27.9.2018 18:25
Titulek: Re: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: Jirka
54
Nemyslím si, že zrovna SPD je ta pravá strana, kterou bych tedy volil.
Reagovat
Datum: 27.9.2018 22:49
Titulek: Re: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: aNONYM
48
Ti volové jsou proti imigraci a přitom v čele jejich strany je za rypáky tahá imigrant :-))) To nevymyslíš :-)))
Reagovat
Datum: 28.9.2018 21:23
Titulek: Re: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: Smyl Flek z Nohavic
84
Počkej, to myslíš toho, jak si sám sobě vystavoval faktury? ;-) Toho, co si sám sobě vyplatil kdovíkolik milionů za "mediální poradenství" a vytuneloval Úsvit?
Ten mě právě celkem uklidňuje. Protože mu to určitě nedá a brzo vytuneluje i SPD. Takže od nich bude brzo pokoj.
Reagovat
Datum: 29.9.2018 09:58
Titulek: Re: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: aNONYM
56
Jo, to je on. Už i z SPD vyhodil lidi, kteří si předvolební materiály nenechali udělat přes něj, ale u místních firem (např, Nový, Kodýtková). Prostě zase jen rejžuje a hloupý lid to zase nevidí a věří mu ty kecy, jak je ochrání. Ach jo.
Reagovat
Datum: 30.9.2018 18:03
Titulek: Re: Islamizace Londýna trvala 25 let
Autor: Pavel
souhlas
45
nesouhlas
26
Jednu otázku, už někdy hlasovala Okamurova strana ( nic jiného to není, než podnik japonského migranta) proti Babišovi? Vždyť od vás stále je slyšet, že se trestně stíhaný Babiš má vykašlat na koalici a uzavřít ji s Okamurou. Takže Okamurova SPD je jen farma Babišova hnutí ANO, strany jednoho oligarchy.
Reagovat
Datum: 29.9.2018 06:20
Titulek: Atmosféra zhoustla,ta přichází Kovářova kobyla
Autor: antibabiš
154
Kolik asi zaplatilo ANO, aby zde byly články jen o p.Adámkovi?
Reagovat
Datum: 29.9.2018 07:49
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
102
Adámek To je jen malý pucflek,který omylem kandiduje!
Reagovat
Datum: 1.10.2018 11:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Roman
105
Také si to myslím. Na debatě sám řekl: ,, když jsem dostal tuto nabídku,...".
Reagovat
Datum: 1.10.2018 14:08
Titulek: kobyla lepší volba než TOP 09
Autor: véna héna
souhlas
157
nesouhlas
24
tolik peněz jsi v životě neviděl a nikdy neuvidíš, šmudlo
Reagovat
Datum: 30.9.2018 17:46
Titulek: Honorární předseda TOP09, poslanec Schwarzenberg
Autor: Škrabala
souhlas
55
nesouhlas
30
Češi, proč to ušišlané německé hovado nevyhostíte? Schwarzenberg poplival nejdůležitější svátek Česka: "Projevujeme státní politikou antihumánní (...) proti uprchlíkům, tak bych prosil, aby ty oslavy 28. října kvůli přemíře pokrytectví byly odřeknuty."
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201809258130296-cesko-svatek-schwarzenberg-syrie-sirotky/

Schwarzenbergové jsou pobělohorská německá katolická šlechta, ukradli Rožmberské panství. Za první republiky žádná slušná pravicová strana - Lidová strana, Národní demokracie, Národní socialisté - ani nepřijala Schwarzenberga za svého člena, natož aby byl poslancem! Otec Schwarzenberg vlajkařil ve fašistické Vlajce, koncentrační tábor v Letech stál na pozemku Schwarzenbergů a Schwarzenbergové zneužívali vězně z tábora Lety na nucené práce ve svých lesích.

Reagovat
Datum: 30.9.2018 20:02
Titulek: Re: Honorární předseda TOP09, poslanec Schwarzenberg
Autor: jan
60
Kokta-Schwarzenberg není němec,ale nedokojený Rakušák a blbec!
Reagovat
Datum: 4.10.2018 17:44
Titulek: Re: Honorární předseda TOP09, poslanec Schwarzenberg
Autor: Petra
18
Jste uplne mimo mísu. Jestli takto hovorite o Pontisu, tak vubec nemate poneti o práci socialnich pracovníků, pracovniku v socialnich službách a ostatnich, kteri se staraji o chod spolecnosti a pomahaji svou péčí lidem, kteri ji potrebuji. Pokud vim, tak auditor spolecnosti pochazi ze Zabrehu, kam casto jezdi a audituje vice spolecnosti na šumpersku. Je to kvalitni a renomovaná společnost, kterou svou praci provadi zodpovědně.Pohybuji se v podnikatelském prostredi 20 let a rozhodne neni vystavovano tolika kontrolam ze vsech moznych instituci jako prave neziskovy sektor. Takze prosim nehodnotte, kdyz neznate souvislosti.
Reagovat
Datum: 30.9.2018 20:28
Titulek: Zlodějský dědek Babiš a vysavač na státní peníze Adámek.
Autor: mafioso practices
85
Světový unikát Babiš: tunelář, podvodník, Krejčířův kámoš, který ukradl půl republiky (chemický průmysl, potravinářský průmysl, zemědělství a půdu) je v Česku premiérem.

Hnutí ANO je institucializovaný klientelizmus a penězovod veřejných peněz do kapsy Andreje Babiše.

Miroslav Adámek: žádný dobrovolník altruista, ale milostpán ředitel Adámek vysaje z daňových poplatníků ročně 20 milionů korun (ze Šumperka, krajského úřadu, Úřadu vlády ČR, ministerstev) na inkluzi, multikulty, sociální a psychologické poradenství, předražené projekty, pitomá školení, klub pro mládež, klub pro důchodce, Kontaktní centrum pro drogově závislé Krédo, Univerzitu volného času a 5 aut Renault. Nestátní neziskovka Pontis sídlí v Šumperku, ale hospodaření Pontisu kontroluje auditor až z Plzně...

Federální vláda Občanského fóra + ODS + KDS v roce 1991 převedla státní bytový fond zdarma na obce a pak obecní zastupitelstva složená většinou z ODS a lidovců byty rozfrcaly a zašmelily v privatizacích, také mateřské školky a jesle, které zrušily.

Tak se před volbou zamyslete, jestli potřebujeme babišího Adámka.

Reagovat
Datum: 1.10.2018 08:06
Titulek: Re: Zlodějský dědek Babiš a vysavač na státní peníze
Autor: Valda
93
.... byty rozfrcaly a zašmelily to o Vás vypovídá více než si myslíte. Možná i někdy mluvíte i k věci, ale to o těch bytech by jste mohl více rozvést.
Reagovat
Datum: 2.10.2018 16:24
Titulek: Re: Zlodějský dědek Babiš a vysavač na státní peníze
Autor: lojza
121
Pan Adámek se sice prezentuje jako "nezávislý" kandidát, ale jeho neustálý poklus v předklonu za fešáky z ANO a servilní tanečky okolo hejtmana Oklešťka o té nezávislosti vypovídají víc než dost. Pokud ho nacpete do Senátu, bude jen dalším Burešovým užitečným idiotem, které tento mafián potřebuje ke svému parazitování na státním rozpočtu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.