SPORT

Atletka Jarmila Klimešová je ZLATÁ! Kouzlila na mistrovství světa

10. října 2018, 19:00, Petr Fišer
Atletka Jarmila Klimešová je ZLATÁ! Kouzlila na mistrovství světa Maďarsko, Chorvatsko – Je zlatá. Doslova a do písmene. Jarmila Klimešová dokazuje, že atletické řemeslo stále ovládá na vysoké úrovni. Ze světového šampionátu veteránů ve španělské Malaze přivezla tři medaile včetně té nejcennější. Klobouk dolů!

 MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ

Ještě předtím, než odcestovala na prosluněný Pyrenejský poloostrov, zasáhla v chorvatském Čakovci do mezinárodního utkání šesti evropských zemí. Reprezentantům České republiky dělali společnost mezinárodními závody ošlehaní zástupci Rakouska, Maďarska, Slovinska, Švýcarska a Chorvatska. Největší radost zavládla na rakouské straně, česká výprava obsadila druhou příčku.
Jarmila Klimešová přispěla k parádnímu umístění vydatnou měrou. V hodu oštěpem dokázala zvítězit a navíc ustanovit nové světové maximum v kategorii W70. Aktuálně má hodnotu 29,32 m. Zdatně se otáčela i ve vrhu koulí, kde s pomocí nejzdařilejšího pokusu 8,60 m skončila čtvrtá.
Její šumperská kolegyně Zuzana Pumprlová se představila ve trojskoku. Nejdále dolétla do vzdálenosti 9,23 m, což jí zaručilo výtečnou druhou pozici. Ve skoku do výšky se přehoupla přes laťku nastavenou na 1 metr a 33 centimetrů a po zásluze byla třetí nejlepší.

MISTROVSTVÍ SVĚTA

Na mistrovství světa do Španělska dorazilo 8187 atletů ze 102 zemí. Za Česko startovalo 88 veteránů, kteří byli zapsáni do pěti věkových skupin. Početná ekipa dohromady ukořistila 33 medailí (6-15-12) a v hodnocení národů se zařadila na 26. příčku.
Jarmila Klimešová „zacinkala“ hned třikrát. Zlatou nádheru si pověsila na krk za vystoupení v nejoblíbenějším oštěpu, když poslala své náčiní těsně pod hranici 28 metrů (27,95) a vytvořila tím rekord šampionátu. V kouli dala 9,05 m a svoji sbírku rozšířila o stříbrný úspěch. A to ještě nebylo všechno! Ve vrhačském pětiboji jí součet všech disciplín vynesl hodnotnou bronzovou výslužku.
Napilno měla i Zuzana Pumprlová (W55). Nejvýraznější výsledek zaznamenala ve skoku o tyči. Zdolala v něm rovné dva metry a v našlapané konkurenci se posunula až na páté místo. Do finále se probojovala také ve trojskoku. Stejně jako v Chorvatsku se dostala za metu devíti metrů (9,08) a připadla jí sedmá pozice. V běhu na 80 m překážek jí čas 15,67 s na posun mezi finálovou smetánku nestačil a musela se spokojit se čtvrtým pořadím z rozběhu.
O další medaili pro Šumperk se postaral Květoslav Vykydal (M80). Ve skoku vysokém si poradil s výškou 1,16 m a přivlastnil si báječný bronz. Po stupních vítězů sahal i v dalších disciplínách, nakonec však marně. Z jeho sympatického snažení vyplynuly páté nejrychlejší nohy v závodě na 80 metrů s překážkami (18,88 s) a nepříliš populární „brambora“ ze skoku o tyči (1,80 m). „Gratuluji medailistům a děkuji všem zúčastněným atletům za reprezentaci města Šumperk, Olomouckého kraje a České republiky na mezinárodní scéně,“ vzkazoval předseda šumperského oddílu Tomáš Vykydal.

Jarmila Klimešová je ve své věkové kategorii absolutní světová špička. Na atletickém jevišti zraje jako víno.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.