SPORT

Atletika: Krajské přebory v Olomouci

25. ledna 2012, 11:51, téma ATLETIKA, Veronika Dominiková
V sobotu 21. ledna se šumperští atleti opět vydali do olomoucké haly závodit, tentokrát o titul krajského přeborníka.


Titul sice není závodníky považován za převratný, ale každý závod je zkušeností a tréninkem na halové mistrovství ČR, proto se žádný závod nepodceňuje. V olomoucké hale tentokrát trošku přituhlo, i přes krásné počasí venku, a tak se hodilo mít s sebou čaj a pořádné vrstvy oblečení. Špatné rozcvičení by v chladnější hale mohlo lehce způsobit natažení svalů, a proto se závodníci museli pečlivě rozcvičit. Většinou zvolili taktiku mp3 přehrávačů. Pustili si do uší svižnou hudbu a šlo se na věc.

Za tým konečně závodil i Filip Valenta, kterému minulý týden zkřížila cestu nehoda. V sobotu však dorazil vesele vlakem a odběhl trať dlouhou 800 metrů v čase 2:22.32. Náladu si chtěl trošku spravit na sprinterské trati – 60 m, kde chtěl zaběhnout čas pod 8 vteřin, to se mu však o jednu jedinou setinku nepovedlo.

Za juniorky se nám po dlouhé době představila Adéla Dubová, která běžela 60 m. Cíl proťala v čase 08.38. Čas měla možnost vylepšit ve finále, ale lehce zaspala v blocích a byl z toho čas o 3 setiny horší 08:41. Nic to však neměnilo na tom, že skončila na prvním místě za juniorky. Po dlouhé přestávce v tréninku to byly výkony velmi solidní.

V týmu ji doplnila Pavlína Březinová, která opět musela zvládnout dvě disciplíny těsně za sebou. Odběhla si nejprve 60m překážek a následně vrhala koulí. V juniorské kategorii na překážkách s přehledem zvítězila. Ovšem vrh koulí podle jejích ani trenérových představ nebyl. Koule prostě nechtěla poslouchat a pěkně Pavlínu potrápila. Menší spravení nálady jí doufám přinesl pohár, který dostala za nejlepšího atleta Olomouckého kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.