SPORT

Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Čas trávený na ligové úrovni pomalu končí, plánuje se přihláška do krajského přeboru

30. května 2018, 16:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Čas trávený na ligové úrovni pomalu končí, plánuje se přihláška do krajského přeboru Mohelnice – Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Po všech stránkách nepovedená sezóna směřuje k tomu, že ji tradiční klub dokončí s nelichotivou nálepkou nejméně často bodujícího mužstva v soutěži. Tristní vysvědčení z domácích zápasů si nevylepšil ani v duelu se soupeřem, jenž v předchozích kolech prohrál čtyři duely za sebou.

MS LIGA
MOHELNICE – UHERSKÝ BROD
0:2 (0:1)


Trenérovi Rolinkovi není co závidět. Jeden z klíčových záložníků Jan Fišara laboruje s pochroumaným meniskem a zdravotní důvody vyřadily ze hry i stopera Romana Kubu. Kapitánskou pásku si místo něj trochu překvapivě navlékl mladičký odchovanec Jakub Svoboda.
V Mohelnici se hrálo bez gólů do 26. minuty. Domácí mužstvo po centru z levé strany neuhlídalo u vzdálenější tyče Sklenáře a po jeho zpětné přihrávce doklepával míč do prázdné brány neobsazený Žůrek.
Těsně před pauzou mohlo být z mohelnického pohledu ještě truchlivěji. Záložník Mančík se ocitl tváří v tvář gólmanovi Vavrušovi a k tomu, aby navýšil náskok svého týmu, mu chybělo několik centimetrů. Nastřelil totiž pravou tyč.
Hostitelskou partu přišlo podpořit jen 80 nejvěrnějších diváků. V 50. minutě jim zatrnulo při další tutovce Uherského Brodu, kterou spálil z bezprostřední blízkosti Michalec. Na druhé straně protáhla strážce Nemravu střela stopera Sedla vyprodukovaná z levé strany pokutového území. Směřovala k bližší části brankové konstrukce a k dokonalosti jí moc nescházelo. Prudký projektil se zastavil o spojnici břevna a tyče.
Jihomoravané pojistili nejtěsnější vedení na startu závěrečné desetiminutovky. Fotbalisté Mohelnice se z pochopitelných důvodů vydali na útočnou polovinu s větším počtem hráčů, risk ale v kýžený zisk nepřetavili. Po nákopu za obranu vyhrál souboj s posledním zadákem Sedlem i brankářem Vavrušou levou nohou zakončující Marek Mančík. „V herně vyrovnaném utkání jsme podali výkon, který nebyl špatný. Kluci nevypustili žádný souboj a byla u nich vidět snaha a bojovnost. Chvílemi byli lepším týmem. Bohužel je pořád dokola limituje špatná finální fáze a slabá produktivita. Soupeř naopak dokázal vytěžit z minima maximum,“ konstatoval Jaroslav Rolinek.
Mohelnické působení na ligové úrovni pomalu končí. Podle informací Týdne se vedení klubu připravuje přihlásit mužské áčko pouze do krajského přeboru, a to s tím, že bude klást největší důraz na práci s mládeží.

BRANKY

26. Žůrek, 81. Mančík. Diváci: 80.

MOHELNICE

Vavruša 4 – Vokoun 4, Sedlo 5, Knýř 5, Hlavsa 5 – Navrátil 5, Svoboda 5, Malý 5, Klimeš 4, Čank 4 – Smrček 4. Střídali: 71. Yimuran, 82. Zhang Luca, 85. Chen Kuerban. Známkoval: Jaroslav Rolinek (trenér).

HODNOCENÍ HRÁČŮ

10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 –dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.


 

Nejlepším hráčem Mohelnice v dalším prohraném utkání byl bývalý fotbalista Ostravy Jaroslav Hlavsa.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2018 23:31
Titulek: Rolínek
Autor: Anonym
15
Pokud trenerem Mohelnice bude trener Rolínek který nikdy nehrál fotbal,skončí Mohelnice v okr.přeboru! fanda
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.