SPORT

Asperky vezou tři body z Českých Budějovic

25. listopadu 2012, 20:56, téma FLORBAL, Michal Šíma
Asperky vezou tři body z Českých Budějovic České Budějovice – Šumperské florbalistky vybojovaly důležité vítězství v zápase na hřišti posledních Českých Budějovic. V tabulce extraligy jim tak v polovině základní části patří deváté místo.
Utkání dvou týmů, které ještě v minulé sezóně brázdily vody druhé nejvyšší souteže žen a střetly se v jejím finále, začalo ve vysokém tempu především hostujích hráček ze Šumperka, když jednu z prvních šancí proměnila Zuzana Hubáčková. Rozjeté Asperky nevykolejila ani branka z hole domácí Postlové, jelikož v dobré formě hrající Zuzana Hubáčková nejdříve připravila branku Haně Štěrbové a poté se sama po individuální akci prosadila a stanovila stav 3:1 po první třetině.

Druhá část se nesla ve znamení tlaku hostujích hráček a míček měly po většinu času přilepený na svých čepelích hráčky ve světle modrých dresech. Tuto převahu hned v úvodu zužitkovala po přihrávce Šárky Šíblové Veronika Rektoříková. Z dalších mnoha šancí se ujala spolupráce kapitánky Körmendyové se Zacpálkovou, která už jen doklepla míček do prázdné brány. Pak přidaly i hráčky Budějovic a především důrazem znepřijemňovaly hru žen z podhůří Jeseníků.
 
Důraz a větší tempo od domácích neslo své ovoce a hned z kraje třetí třetiny se prosadila Rybičková. Ze strany Asperu ukázala své zkušenosti především Petra Zatloukalová, která stála za druhou brankou v utkání Veroniky Rektoříkové. I dále Asperky držely míček ve svém sevření a hráčky United hrozily pouze z brejkových situací, jednu z nich využila svým druhým přesným zásahem v utkání Rybičková. Ženy FbC COQUI Asper Šumperk se snížením nenechaly rozhodit a dále pokračovaly v koncetrovaném výkonu až do závěrečného hvizdu.

„Škoda že jsme nedokázali lépe využít šance v závěru druhé a třetí třetiny. Přesto jsem s předvedenou hrou spokojen," zhodnotil utkání trenér Asperu Michal Marošek. Výsledek 6:3 tedy znamená další tři body do tabulky Extraligy žen. Tým z jihu Čech bude mít velkou práci se záchranou v nejvyšší soutěži žen v tomto regionu. Naproti tomu deset bodů hráček ze Šumperka dává v polovině základní části naděje v boji o místa zaručující účast v play off.

 
FBC UNITED Č. Budějovice - FbC COQUI Asper Šumperk  3:6

Branky: 4. Daniela Postlová, 43. Veronika Rybičková, 50. Veronika Rybičková - 1. Zuzana Hubáčková, 9. Hana Štěrbová, 17. Zuzana Hubáčková, 23. Veronika Rektoříková, 37. Šárka Zacpálková, 47. Veronika Rektoříková
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.11.2012 17:26
Titulek: .
Autor: Petřík
221
Výrobně holky, už Vás začínám poznávat.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).