SPORT

Asperky o víkendu dvakrát prohrály

25. února 2013, 23:24, téma FLORBAL, Michal Šíma
Olomouc, Ostrava – V závěru základní části nejvyšší florbalové soutěže šumperské hráčky utržily dvě porážky. Nejprve nestačily v krajském derby na Olomouc, poté podlehly v dohrávce silným Vítkovicím.
Druhé krajské derby sezóny opět ovládla Olomouc. Navázala na těsné vítězství v Šumperku, když znovu dokázala svým soupeřkám vstřelit pět branek a přiblížila se tak play off. Šumperk mohl utkání odehrát již s poměrně klidnou hlavou. Asper čekají boje o záchranu, a tak mohlo být více než sto diváků svědky zajímavého utkání. V něm se sice do vedení brzy dostala Olomouc, Šumperk však dokázal ještě v první části zásluhou Šíblové vyrovnat. Víc branek ale svěřenkyně Michala Maroška nevstřelily. Díky dvěma brankám ve druhé i ve třetí třetině se z vítězství v poměru 5:1 radovalo olomoucké FBS.

FBS Olomouc  FbC COQUI Asper Šumperk 5:1
Branky a asistence: 8.32 Oháňková (Doubková), 32.07 Machů, 35.57 Matulíková (Doubková), 46.11 Pavlíková (Pařízková), 56.31 Kamínková (Johnová) – 15.13 Šíblová.


Šumperské florbalistky odehrály druhé utkání ve dvou dnech. Po sobotním derby je v neděli čekala cesta do Ostravy, kde se utkaly s Vítkovicemi. Svěřenkyně Michala Maroška neodehrály špatnou první třetinu, párkrát zahrozily, avšak z dvougólového vedení se radoval domácí celek.
V dalším průběhu hry se již projevila únava z náročného víkendového programu, a tak skóre narůstalo až do konečné podoby 8:0. Zlepšit si náladu před boji o udržení v nejvyšší soutěži budou moci šumperská děvčata v neděli 3. března, kdy se na domácí palubovce střetnou s posledními Českými Budějovicemi.

1. SC WOOW Vítkovice – FbC COQUI Asper Šumperk 8:0
Branky a asistence: 12.38 Enenkelová (Halfarová), 14.17 Pastušková (Ferenčíková), 21.53 Ferenčíková (Halfarová), 25.58 Halfarová (Pastušková), 29.15 Ratajová (Vobořilová), 35.38 Šrotová (Bernardová), 41.54 Novakovská (Šrotová).

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).