SPORT

Asperky neukončily černou sérii ani v zápasu proti Děkance

29. ledna 2013, 13:38, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Duel sousedů v tabulce florbalové extraligy nabídlo osmnácté kolo nejvyšší ženské soutěže. Desátý Šumperk se utkal s předposledními florbalistkami pražské Děkanky a bohužel odešel poražen.
Utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky začalo poměrně rozháraně. Osmdesát diváků na tribuně poměrně dlouho čekalo na kloudnější akci. Do první z nich se na konci 6. minuty dostala Tereza Hubáčková, která ale nezpracovala přihrávku a před prázdnou brankou těsně minula. Šumperku se poté v polovině první třetiny naskytla možnost přesilové hry, ale nic víc než symbolický tlak z toho nebyl. Hostující hráčky rychle zužitkovaly svoji první vážnější šanci v 19. minutě. V chaotické situaci před brankou se nejlépe zorientovala Pilíková. Děkanka pak poslední minutu ustála bez problémů a do kabin šla za vedení 1:0.

To se ale rozplynulo hned se začátkem druhé třetiny, kdy se po čtyřiceti sekundách po samostatné akci prosadila Štěrbová. Domácí hráčky se po vyrovnání hnaly za další brankou, ale tato snaha byla utlumena vyloučením šumperské Hubáčkové. Ačkoli se Děkanka v úvodu přesilovky spíše trápila, nakonec tuto početní výhodu dokázala zužitkovat a ve 23. minutě znovu vedla. V polovině utkání zvýšila na 1:3 Nemravová, která přízemní střelou k levé tyči vyzrála na Davidovou. Domácí hráčky se však ani za tohoto stavu nevzdaly a záhy snížily zásluhou Kovaříčkové, která v brejku mířila přesně. V závěru této třetiny pohrdla trestným střílením Musilová, jež vystřelila jen do hrudi Davidové.

Ve 45. minutě bylo v Šumperku znovu vyrovnáno. Obrovskou minelu využila v rozehrávce dvojice Hubáčková – Hrušková, která jen doklepla balónek za nic netušící Blahutovou. Rozhodnout o výsledku utkání se Děkance podařilo v 51. minutě, kdy se hostujícím florbalistkám povedlo bleskově rozehrát z rohu hrací plochy a rychle se prokombinovat až před Davidovou, která byla na pokus Pilíkové krátká. Více branek již diváci neviděli. Šumperk se v závěru snažil o vyrovnání, ale žádná další šance nepřišla. Tři body tak uzmula Děkanka. „Individuální chyba v závěru a spousta neproměněných šancí se stávají standardem, kdy nám zápas uteče o gól," povzdechl si trenér Asperu Michal Marošek.
 
FbC COQUI Asper Šumperk – Tatran FbC Magna Děkanka Praha  3:4
 
Branky a asistence: 20:40 Štěrbová, 32:37 Kovaříčková (Körmendyová), 44:05 Hrušková (Hubáčková T.), 18:44 Pilíková (Nemravová), 22:53 Brabcová (Perlíková), 29:38 Nemravová, 50:40 Pilíková (Šifnerová)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).