Asperky nestačily na silný Liberec

3. prosince 2012, 15:24, téma FLORBAL, Michal Šíma
Asperky nestačily na silný Liberec Šumperk - V prvním kole si ženy FbC COQUI Asper Šumperk přivezly z Liberce obrovský debakl 17:2, tentokráte před domácím publikem uhrály mnohem přijatelnější výsledek, bohužel však o naději na vyrovnanou partii s libereckými Crazy Girls přišly zcela nepovedeným vstupem do utkání.
 Se vzpomínkami na propadák se stejným soupeřem z prvního kola vstupovaly Asperky do utkání proti FBC Liberec. A po úvodních minutách hry to vypadalo, že historie se bude opakovat, jelikož na časomíře svítil čas 5:30 a domácí brankářka Jarmila Davidová již třikrát vytahovala míček ze své branky. Hráčky hostí měly hru zcela ve své režii a v první třetině to byla spíše hra kočky s myší. Do konce prvníčásti přidala čtvrtý gól ještě Girgleová a spoře zaplněná hala šumperského Gymnázia očekávala další dvouciferný výsledek.
Do druhé třetiny však vstoupily domácí hráčky s větším odhodláním a staly se libereckým mnohem nepříjemnějším sokem. První gól Asperek přiravila Hrušková Štěrbové a ukázaly, že zápas ještě nevzdávají. Bohužel, hráčky Liberce potrestaly další dvě chyby Asperek a podruhé do šaten se šlo za stavu 1:6.
Ačkoliv domácí hráčky pokračovaly ve zlepšené hře, góly padaly z holí hráček hostujících, jmenovitě se ujaly dvě střely kapitánky Liberce Kabelákové, která by svojí střelou mohla zdatně konkurovat i mužům. O korekci výsledku se z pohledu Šumperka zasloužily Körmendyová a podruhé Štěrbová. Severočešky nakonec zvítězily jasně 9:3.
"Škoda vlažného vstupu do zápasu, myslím, že pokud bychom hráli šedesát minut jako druhou třetinu, mohl být výsledek o poznání lepší. Nicméně v některých situacích jsme na soupeře nestačili," uvedl trenér Šumperka Michal Marošek.
I tímto výsledkem a především hrou v druhé třetině ukázaly Asperky, že již postupně sbírají zkušenosti z nejvyšší soutěže a nechtějí být otloukánky ligy. Koneckonců, Asper je zatím na desáté pozici a ztrácí jen tři body na play-off. V dalším utkání se svěřenkyně trenéra Maroška představí v Praze na hřišti velmi kvalitních Bohemians a v neděli 16. prosince přivítají na domácí hale šumperského gymnázia suverénky českého florbalu posledních let Herbadent Praha.

FbC COQUI Asper Šumperk - Crazy girls FBC Liberec  3:9

Branky a asistence: 28:22 Štěrbová (Hrušková T.), 41:05 Körmendyová, 58:06 Hana Štěrbová - 01:15 Mlejnková (Lacková), 02:37 Dostalíková (Lacková), 05:30 Mlejnková (Girgleová), 12:20 Girgleová (Moťková), 33:13 Leierová (Koníčková), 39:44 Müllerová (Lacková), 40:43 Kabeláková (Koníčková), 54:59 Simona Kabeláková (Klára Leierová), 58:45 Martina Dostalíková (Kateřina Moťková).

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).