SPORT

Asperky nestačily na silný Liberec

3. prosince 2012, 15:24, téma FLORBAL, Michal Šíma
Asperky nestačily na silný Liberec Šumperk - V prvním kole si ženy FbC COQUI Asper Šumperk přivezly z Liberce obrovský debakl 17:2, tentokráte před domácím publikem uhrály mnohem přijatelnější výsledek, bohužel však o naději na vyrovnanou partii s libereckými Crazy Girls přišly zcela nepovedeným vstupem do utkání.
 Se vzpomínkami na propadák se stejným soupeřem z prvního kola vstupovaly Asperky do utkání proti FBC Liberec. A po úvodních minutách hry to vypadalo, že historie se bude opakovat, jelikož na časomíře svítil čas 5:30 a domácí brankářka Jarmila Davidová již třikrát vytahovala míček ze své branky. Hráčky hostí měly hru zcela ve své režii a v první třetině to byla spíše hra kočky s myší. Do konce prvníčásti přidala čtvrtý gól ještě Girgleová a spoře zaplněná hala šumperského Gymnázia očekávala další dvouciferný výsledek.
Do druhé třetiny však vstoupily domácí hráčky s větším odhodláním a staly se libereckým mnohem nepříjemnějším sokem. První gól Asperek přiravila Hrušková Štěrbové a ukázaly, že zápas ještě nevzdávají. Bohužel, hráčky Liberce potrestaly další dvě chyby Asperek a podruhé do šaten se šlo za stavu 1:6.
Ačkoliv domácí hráčky pokračovaly ve zlepšené hře, góly padaly z holí hráček hostujících, jmenovitě se ujaly dvě střely kapitánky Liberce Kabelákové, která by svojí střelou mohla zdatně konkurovat i mužům. O korekci výsledku se z pohledu Šumperka zasloužily Körmendyová a podruhé Štěrbová. Severočešky nakonec zvítězily jasně 9:3. 
"Škoda vlažného vstupu do zápasu, myslím, že pokud bychom hráli šedesát minut jako druhou třetinu, mohl být výsledek o poznání lepší. Nicméně v některých situacích jsme na soupeře nestačili," uvedl trenér Šumperka Michal Marošek. 
I tímto výsledkem a především hrou v druhé třetině ukázaly Asperky, že již postupně sbírají zkušenosti z nejvyšší soutěže a nechtějí být otloukánky ligy. Koneckonců, Asper je zatím na desáté pozici a ztrácí jen tři body na play-off. V dalším utkání se svěřenkyně trenéra Maroška představí v Praze na hřišti velmi kvalitních Bohemians a v neděli 16. prosince přivítají na domácí hale šumperského gymnázia suverénky českého florbalu posledních let Herbadent Praha. 
 
FbC COQUI Asper Šumperk - Crazy girls FBC Liberec  3:9

Branky a asistence: 28:22 Štěrbová (Hrušková T.), 41:05 Körmendyová, 58:06 Hana Štěrbová - 01:15 Mlejnková (Lacková), 02:37 Dostalíková (Lacková), 05:30 Mlejnková (Girgleová), 12:20 Girgleová (Moťková), 33:13 Leierová (Koníčková), 39:44 Müllerová (Lacková), 40:43 Kabeláková (Koníčková), 54:59 Simona Kabeláková (Klára Leierová), 58:45 Martina Dostalíková (Kateřina Moťková).Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.