SPORT

Asperky mají první bod

1. října 2012, 18:26, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – První bod získaly ve čtvrtém extraligovém kole šumperské florbalistky. Po třech zápasech se soupeřkami z kategorie nejtěžších přijel do Šumperka první celek soutěže Elite Praha. Pražanky sice Asper porazily, ale až po samostatných nájezdech.
Do utkání vstoupily domácí hráčky skvěle. Už v 5. minutě se u pravého mantinelu uvolnila Zacpálková a povedenou střelou otevřela skóre. Svěřenkyně trenéra Michala Maroška se poté soustředily spíše na obranu. Hostující celek se do vážnějších příležitostí příliš nedostával, a to co prošlo pochytala tradičně vynikající brankářka Davidová. Na konci 16. minuty navíc utekla do brejku Körmendyová a poslala Asper do dvoubrankového vedení. Jako velice nešťastná se pak ukázala branka hostující Staré pár okamžiků před první přestávkou. Snížení však bylo zasloužené.
Také ve druhé třetině měly hráčky Elite více ze hry. Nováček soutěže však dobře bránil a neutuchající bojovnost velice mladého domácího týmu často převýšila větší florbalové umění soupeře. Šumperk si vytvořil dokonce i několik šancí na zvýšení vedení, ale Gécová v brance pražského družstva byla proti.
V závěrečné periodě se hostující tým dočkal vyrovnání. Kapitánka a reprezentantka Poláková se prosadila střelou z levé strany hřiště a dorovnala výsledek na 2:2. Od této chvíle se začalo hrát v obrovském tempu. Šance se střídaly na obou stranách a vítězství mohl strhnout na svou stranu kterýkoli tým. I přes závěrečnou přesilovku Šumperka a několik šancí však už další gól nepadl a rozhodnout muselo prodloužení nebo samostatné nájezdy.
Prodloužení se odehrálo velice opatrně z obou stran, o bodu navíc tak rozhodovala trestná střílení. V první várce tří střelkyň na každé straně dokázala skórovat za domácí Hrušková a na druhé straně Poláková. V extra sérii ale Hrušková neuspěla, naopak Poláková se nemýlila a zařídila pro Elite bonusový bod. 
Asperky navzdory prohře předvedly heroický výkon a slaví zasloužený bod. Při dalších utkáních v Brně a především za dva týdny doma s Jihlavou už mohou pomýšlet na vítězství.

FBC Asper Šumperk – Elite Praha  2:3 po sam. náj. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).