SPORT

Asperky jsou krok od extraligy

25. března 2012, 22:25, téma FLORBAL, Michal Šíma
České Budějovice - Šumperské florbalistky hrají kvalifikaci o extraligu pro příští rok.
 Loni se Asperkám postoupit do nejvyšší soutěže nepodařilo. Letos vypadá situace zcela jinak. Po druhém místě v první lize se svěřenkyně trenéra Maroška pokoušejí probojovat do elitní společnosti přes České Budějovice.
První utkání hrané na jihu Čech Šumperk doslova opanoval. Již ve 3. minutě se po přihrávce Rektoříkové trefila Štěrbová. Po spolupráci stejných hráček ve stejném pořadí vedl Asper už 2:0. Krátce před první přestávkou navíc vedení navýšila Šíblová.
Ve druhé části Šumperk podržela brankářka Davidová, avšak na druhé straně se skóre znovu pohnulo. Štěrbová dokonala hattrick a posléze nahrála Zatloukalové na pátou branku. 
Zatloukalová přidala ještě jeden gól ve třetí třetině a skóre v samém závěru ještě vyšperkovala Körmendyová. 
Asper Šumperk tak deklasoval Budějovice na jejich hřišti 7:0. V sérii hrané na dva vítězné zápasy tak má hodně navrch. Vítězství by přitom znamenalo postup do extraligy, což by pro Šumperk byla obrovská událost. Odveta a v případě porážky i rozhodující zápas se budou hrát v Šumperku, v hale gymnázia 31.3., respektive 1.4.

FBC United České Budějovice - FBC Asper Šumperk  0:7


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).