SPORT

Asperkám florbalový svátek zhořkl

17. prosince 2012, 11:32, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Dlouho očekávaný zápas Asperek s několikanásobnými mistryněmi Herbadent SJM Praha 11 si připsal dva rekordy letošního ročníku extraligy žen. Výbornou atmosféru ve sportovní hale šumperského gymnázia vytvořilo 178 diváků, což je letošní maximum celé extraligy. Dalším, bohužel již smutným rekordem byla vysoká prohra hráček Šumperka 1:20.
Očekávala se vysoká návštěva, očekávala se i výhra hostujících favoritek, ale takový výsledek snad nečekal ani ten největší pesimista. Hráčky hnané od úvodních vteřin zaplněnými tribunami se prezentovaly velice aktivní hrou, která jistě pro diváky byla sympatická, bohužel, i přes ne zrovna málo přiležitostí domácích, góly dávaly hlavně hráčky z pražského Jižního Města. Po první třetině, která skončila 0:5, i když poměr střel byl téměř vyrovnaný, postupně Asperky začaly odcházet fyzicky, a to v kombinaci s florbalovou vyspělostí účastníka Poháru mistrů byla smrtící zbraň. I přes narůstající skóre se hráčky Šumperka nevzdaly aktivní hry, a diváci tak mohutným skandováním mohli ocenit každou příležitost hráček v růžovém. O jedinou branku Asperu se postarala ve 22. minutě Zacpálková a lehce tím zmírnila "dvacítku" ze strany Pražanek.

Za podporu Asperek až do závěrečných minut utkání byli diváci odměněni v přestávkové soutěži o boty partnera týmu COQUI. Diváci taktéž měli možnost si zvolit COQUI Nejužitečnější hráčky utkání a vybrali šestigólovou střelkyni Herbadentu, Elišku Krupnovou a z týmu Asperu brankářku Jarmilu Davidovou, která v utkání zabránila dalším minimálně deseti jistým gólům.
I přes vysokou porážku odehrály šumperské florbalistky těžký zápas se ctí. Neuchýlily se k bránění a po celý zápas se snažily potěšit davy na tribunách ofenzivními akcemi a jen smůla jim zabránila ve vstřelení více gólů. „Rekordní účast diváků, rekordní výsledek. V defenzivních činnostech jsme dnes byli o dvě třídy za soupeřem," uvedl po zápase trenér Šumperka Michal Marošek.

FbC COQUI Asper Šumperk - Herbadent SJM Praha 11  1:20

Branky: 22. Šárka Zacpálková - 1. Anet Jarolímová, 6. Zuzana Macurová, 7. Tereza Urbánková, 15. Tereza Urbánková, 17. Eliška Krupnová, 21. Eliška Krupnová, 25. Eliška Krupnová, 27. Zuzana Macurová, 30. Eliška Krupnová, 34. Tereza Urbánková, 35. Eliška Krupnová, 46. Denisa Billá, 46. Eliška Krupnová, 46. Zuzana Macurová, 47. Dominika Šteglová, 53. Dominika Šteglová, 56. Veronika Polláková, 57. Tereza Urbánková, 57. Zuzana Macurová, 58. Anet Jarolímová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).