Asper v poháru pokořil extraligový Havířov

15. října 2008, 04:53, simi
Asper v poháru pokořil extraligový Havířov Přetěžkého soupeře určil los florbalového poháru ČFbU pro vítěze turnaje v rámci 2. kola. Tím se stal velmi překvapivě šumperský celek FbC Asper Šumperk a ten měl také tu čest vyzvat Torpedo Havířov, dlouholetého účastníka naší nejvyšší soutěže.
S vědomím veliké síly soupeře a také trochu s koncentrací upřenou spíše na solidní a nikoliv vítězný zápas se scházeli šumperští florbalisté v pátek 10. 10. do haly gymnázia, kde se měl tento svátek pro místní florbal konat. Již při rozcvičení však bylo znát, že obavy z příliš jednostranného zápasu byly zbytečné, neboť na straně Havířova se rozběhávali zejména junioři doplnění pouze třemi hráči A - týmu. Nutno ovšem dodat, že i extraligová juniorka Havířova by měla tým ze čtvrté ligy přehrávat. Šumperk se staronovým lodivodem Michalem Maroškem začal utkání aktivní obrannou hrou, která Asper zdobila již v předchozím tažení pohárem. Zaplněná hala šumperského gymnázia mohla od úvodu sledovat rychlý a tvrdý florbal, ve kterém měli první třetinu územní převahu havířovští mladíci, avšak výborně hrající obrana Asperu podpořená rovněž dobrým výkonem Mošonce v brance relativně v poklidu odolávala. Do šatny si však přece jen odnesli jednobrankové vedení hosté, když v přesilové hře překonal Mošonce Kuttler.
Do třetiny druhé vstoupil aktivněji Asper, ale Havířov dokázal udržet ofenzivní tahouny Šumperku na uzdě a sám podnikal nebezpečné protiútoky, jenž však také k úspěchu nevedly. Druhá část hry tak skončila netypicky 0:0 a Torpedo si udržovalo jednobrankový náskok.
V závěrečné dvacetiminutovce bylo největším otazníkem, jestli havířovští vydrží se silami, protože odehrát celé utkání 3x20 minut na dvě pětky proti třem kompletním formacím je velmi obtížné. To se také zřejmě hostům vymstilo. Ve druhé minutě našel Šíma křižnou přihrávkou Přecechtěla, který propálil obranný val Havířova a srovnal tak na 1:1. Od této chvíle se začalo hrát nahoru - dolů a diváci se rozhodně nenudili. V 11. minutě se při hře čtyři na čtyři prosadilo duo Zgarba - Vlk a poslalo Asper do vedení, které ještě pojistil o pět minut později Šíbl. Havířov vrhl všechny síly do útoku, ale vzniklé nedůslednosti v obraně dokázal potrestat a zápas definitivně rozhodnout Vicenec.
Šumperk tak porazil Havířov 4:1. Jedná se o obrovský úspěch, i přestože na straně Havířova hrála většina hráčů v juniorském věku. Dalším soupeřem v tažení Asperu bude lepší z dvojice Sokol Přerov a Hippos Žďár. Duel s jedním z těchto týmů bude již osmifinále celorepublikového poháru.

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).