SPORT

Asper udělal velký krok za postupem

11. ledna 2009, 21:46, simi
Asper udělal velký krok za postupem Litovel - Velmi důležitých šest bodů získali šumperští florbalisté v sobotu v Litovli, kde se konaly další zápasy Olomoucké ligy.
Šumperský Asper dosud neztratil ani bod a nejinak si představoval i sobotní dopoledne. Proti byl jako první tým Sportcentrum Prostějov. Ten v úvodu zaskočil nepříliš koncentrované hráče Šumperka pozornou obranou a rychlými brejky, kdy se jeden ujal, a patrně nejstarší hráč ligy v dresu Prostějova dokázal překonat pro změnu juniora v brance Asperu Haintla. To sice mírně rozhodilo hráče ve žlutých dresech, avšak ti se hned po přestávce vrhli do útoku a výsledkem byl zasloužený obrat, o který se postaral vyrovnáním Matěj a poté krásnou střelou Vlček. Do konce utkání ještě svěřenci hrajícího trenéra Hegera přidali tři zásahy a v poklidu dokráčeli k vítězství 5:1.

FBC Asper Šumperk - SK K2 Sportcentrum Prostějov  5:1


V druhém utkání čekal na šumperské florbalisty nejtěžší letošní soupeř. Česká Ves sice odešla z prvního měření sil poražena 4:0, avšak bojovníci Řetězárny se před tímto zápasem rozhodně nezalekli suverenity Asperu a od prvních minut byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Po zmatku v obraně Šumperka se hráči v červeném ujali vedení 1:0. Za nedlouho však bylo vyrovnáno. Do rány od půlky hřiště se opřel rvavý obránce Minařík a brankář Řetězárny uviděl míček až v síti. Obrat v utkání ve prospěch Asperu zařídila dvojice Matěj-Kilčický, kdy Matěj pěkně nahrál navrátilci z extraligového Třince, který se nemýlil. Bohužel ve třetí třetině bylo opět vyrovnáno. Špatnou organizaci obranného postavení v oslabení Šumperka hráči České Vsi nekompromisně potrestali a zdálo se, že utkání spěje k remíze. Proti však byla druhá formace Asperu a po střelách Matěje a Kilčického se k několika dorážkám dostal junior Šíma, který svou třetí střelou v rychlém sledu zařídil vítězství a velký krok za postupem do 3. ligy pro Asper.

FBC Asper Šumperk - TJ Řetězárna Česká Ves  3:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.