SPORT

Asper i v dalším víkendu úspěšný

27. září 2011, 17:03, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk, Olomouc - Šumperští florbalisté zvládli svoji obnovenou premiéru v OL lize, dorost přivezl z Olomouce čtyři body.
 Asper po sestupu že třetí ligy touží o návrat zpět, avšak cesta Olomouckou ligou bude velmi trnitá. Na domácím turnaji se hráčům vyznávajícím žluté barvy postavily týmy Libiny a Prostějova. V utkání s Libinou byl favorit jasně dán. Beerboys se nemohli opřít o absentujícího Kilčického s Kociánem, ale i tak dlouho kousali nerozehraný Asper. Ten zlomil utkání okolo poloviny druhé třetiny a týmovým výkonem nakonec dokráčel ke kostrbaté výhře 8:4.
Ve druhém utkání byl již Prostějov o poznání silnějším protivníkem. Šumperk sice vedl zásluhou Trávníčka, následující nekoncentrace a sporná rozhodnutí rozhodčích připravila Asper o vedení a také o vyloučeného brankáře Mošonce. Prostějov se dostal do vedení 2:1, ale domácí se nevzdali a skvělým bojovným výkonem nakonec dokráčeli k zaslouženému vítězství 3:2, i přesto, že takřka polovinu utkání strávili v oslabení.

FBC Asper Šumperk - FBC Beerboys Libina,
SK K2 Sportcentrum Prostějov  8:4, 3:2


Také dorost šumperských florbalistů byl o víkendu úspěšný. V Olomouci se střetl nejprve s Uničovem, loni hrajícím o soutěž výše a posléze s Playmakers Prostějov. V zápase s Uničovem svěřenci Martina Vlka museli dotahovat náskok 5:2 deset minut před koncem. Zásluhou zlepšeného výkonu se však podařilo hráčům ve žlutém remizovat v poměru 5:5. 
V dalším utkání pak byl Asper jasně lepší a jen svojí hloupostí se musel dlouho obáva o výsledek. Playmakers byli zralí na dvouciferný debakl, a tak se konečné skóre 7:4 pro Hanáky velmi milosrdné.

FBC Asper Šumperk - FBC ZŠ U Stadionu Uničov,

FBC Playmakers Prostějov  5:5, 7:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.