SPORT

Asper i v dalším víkendu úspěšný

27. září 2011, 17:03, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk, Olomouc - Šumperští florbalisté zvládli svoji obnovenou premiéru v OL lize, dorost přivezl z Olomouce čtyři body.
 Asper po sestupu že třetí ligy touží o návrat zpět, avšak cesta Olomouckou ligou bude velmi trnitá. Na domácím turnaji se hráčům vyznávajícím žluté barvy postavily týmy Libiny a Prostějova. V utkání s Libinou byl favorit jasně dán. Beerboys se nemohli opřít o absentujícího Kilčického s Kociánem, ale i tak dlouho kousali nerozehraný Asper. Ten zlomil utkání okolo poloviny druhé třetiny a týmovým výkonem nakonec dokráčel ke kostrbaté výhře 8:4.
Ve druhém utkání byl již Prostějov o poznání silnějším protivníkem. Šumperk sice vedl zásluhou Trávníčka, následující nekoncentrace a sporná rozhodnutí rozhodčích připravila Asper o vedení a také o vyloučeného brankáře Mošonce. Prostějov se dostal do vedení 2:1, ale domácí se nevzdali a skvělým bojovným výkonem nakonec dokráčeli k zaslouženému vítězství 3:2, i přesto, že takřka polovinu utkání strávili v oslabení.

FBC Asper Šumperk - FBC Beerboys Libina,
SK K2 Sportcentrum Prostějov  8:4, 3:2


Také dorost šumperských florbalistů byl o víkendu úspěšný. V Olomouci se střetl nejprve s Uničovem, loni hrajícím o soutěž výše a posléze s Playmakers Prostějov. V zápase s Uničovem svěřenci Martina Vlka museli dotahovat náskok 5:2 deset minut před koncem. Zásluhou zlepšeného výkonu se však podařilo hráčům ve žlutém remizovat v poměru 5:5. 
V dalším utkání pak byl Asper jasně lepší a jen svojí hloupostí se musel dlouho obáva o výsledek. Playmakers byli zralí na dvouciferný debakl, a tak se konečné skóre 7:4 pro Hanáky velmi milosrdné.

FBC Asper Šumperk - FBC ZŠ U Stadionu Uničov,

FBC Playmakers Prostějov  5:5, 7:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).