SPORT

Aprílové počasí úřadovalo, fotbalisté museli odkládat

8. dubna 2015, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Aprílové počasí úřadovalo, fotbalisté museli odkládat Morava - Hodně kruté aprílové šprýmy museli v minulém týdnu snášet fotbalisté ze šumperského okresu. A nejen oni. Nevyzpytatelné počasí spadající spíše do krajně nepovedeného prosince než dubna nabouralo víkendový program na všech frontách. A to tak, že velmi výrazně. Jarní start mnoha natěšených týmů se po dlouhé zimní přestávce musel oddálit.

 Vydatné sněžení se stylově spustilo den před aprílem. Jako předzvěst ještě horších zítřků. Postupně nechyběl ani déšť a hodně nepříjemný silný vítr. Odkládací proces byl spuštěn od čtvrtka. Jako první sáhli k nezbytnému kroku činovníci z okresního fotbalového svazu. „Sportovně technická komise jako řídící orgán soutěží na svém mimořádném zasedání dne 2. dubna rozhodla o zrušení mistrovských utkání všech věkových kategorií nalosovaných na víkendový termín. Zápasy se kompletně odehrají 1. května se zachováním předem stanovených začátků. Důvodem je náhlé a nečekaně prudce zhoršené počasí, které způsobilo neregulérnost hracích ploch u převážné části klubů a oddílů v okrese. Mimo materiálních škod by mohlo dojít i k ohrožení zdraví hráčů,“ znělo v oficiální zprávě.
Negativní informace z nejrůznějších končin začali v dalších hodinách registrovat i krajští „bafuňáři“ sídlící v Olomouci. Zrušených duelů přibývalo jako hub v lese po vydatném letním dešti. Nakonec jim nezbylo nic jiného, než odvolat dvanáct střetnutí, do nichž měli zasáhnout zástupci ze Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka. „Hrát fotbal o víkendu by nemělo smysl. Trávník by dostal zabrat tak, že by se z toho dlouho vzpamatovával. A nejspíš by nedorazilo ani moc diváků,“ vypočítával hrající funkcionář Lesnice Jan Knobloch. „Počasí si z nás udělalo opravdový apríl. I když došlo v pátek a v sobotu ke zlepšení, v posledních dnech těžce zkoušené hřiště by nápor všech víkendových zápasů včetně těch mládežnických s velkou pravděpodobností neustálo,“ dodal smířeně.
Mistrovský fotbal se hrál pouze na čtyřech okresních místech – v Mohelnici, Zvoli, Zábřeze a Šumperku. O venkovní body se praly Bludov a Velké Losiny.

ODLOŽENÉ ZÁPASY
KRAJSKÝCH SOUTĚŽÍ


KRAJSKÝ PŘEBOR: Nové Sady – Mohelnice B.
I. A TŘÍDA A: Jindřichov – Štíty, Maletín – Jeseník (30.4. v 18 h), Česká Ves – Leština, Loštice – Moravský Beroun (8.5. v 16.30 h), Rapotín – Černovír.
I. B TŘÍDA C: Nový Malín – Sudkov, Bohdíkov – Hrabišín (8.5. v 17 h), Postřelmov – Vikýřovice, Staré Město – Žulová, Dubicko – Javorník, Lesnice – Písečná.


Foto: Petr Fišer

Proměnlivé klimatické podmínky si dělaly z fotbalistů dobrý den.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).