SPORT

Ani za milión! tvrdí o rivalitě se Zvolí šéf fotbalové Třeštiny

27. března 2019, 11:00, Petr Fišer
Ani za milión! tvrdí o rivalitě se Zvolí šéf fotbalové Třeštiny Třeština – Závratnou rychlostí se z okresního pohledu roztočí kolotoč fotbalové I. B třídy. V Třeštině zkříží zbraně dva nesmiřitelní soupeři, kteří se sice zdravě respektují, ale zároveň se vzájemně moc nemusí.

 „Rivalita mezi námi panovala odjakživa. Kdo si myslí, že si v rámci rádoby sousedských vztahů pomůžeme a něco si záměrně necháme, tak se šeredně plete. Je to přesně naopak. Nikdy nic. Ani za milión,“ tvrdil rezolutně před sobotním zápasem se Zvolí třeštinský šéf FRANTIŠEK KREJČÍ.
Od víkendového svátku očekává, že bude mít pořádný náboj a velké grády. „Máme jim co oplácet. Přestože jsme u nich vedli 3:1, stejně to nestačilo. Domácí prakticky z ničeho vyrovnali, a nakonec jsme prohráli na penalty,“ vyvracel oči při vzpomínkách na podzimní „křivdu“. „Oproti druhému derby je to jiné v tom, že se mezi sebou tolik neznáme. Zápasy proti Lošticím bývají techničtější a fotbalovější, není to taková přetlačovaná. Se Zvolí většinou převládá silová stránka,“ porovnával Krejčí.

Zatímco zvolské mužstvo potřebuje v náročném boji o záchranu každý bod, Třeština má zaděláno na medailový úspěch. „V létě nám odešlo jedenáct kluků. O to víc mě těší, že jsme dál konkurenceschopní a že se zase bijeme na špici. Olešnice připomíná parní válec a naši soutěž jednoznačně ovládá. Na dalších místech je to otevřené. Jestli skončíme druzí, nebo pátí, to je v podstatě jedno. Naši fandové by nám neodpustili jedinou věc – kdybychom se plácali někde na spodku tabulky. Fotbal si užíváme a děláme ho na pohodu. Vždyť jsme parta s věkovým průměrem kolem čtyřiceti let. Nemáme žádné přehnané ambice,“ odhaloval František Krejčí.

Olešnický „projekt“ se mu nezamlouvá. Ambiciózní klub z Bouzovska se netají velkolepými postupovými plány a v co nejrychlejším čase by se chtěl vyškrábat až do krajského přeboru. „Něco takového bychom v Třeštině určitě nechtěli. Aby se na úkor místních hráčů nakupovali borci odjinud, které zlákáte na nemalé peníze. Ano, když máte bohatého sponzora nebo movitého majitele, tak to samozřejmě jde. Kačky ale můžou jednou dojít, a co pak? Budete zpátky přemlouvat ty, co jste před dvěma roky vystrnadili? Naše priorita je jasná – upřednostňovat rodilé Třeštiňáky, a když to aktuální situace vyžaduje, teprve potom kádr doplňovat odjinud. Pokud bude mít většina našich srdcařů jen na okresní přebor, tak budeme hrát jen okresní přebor. Žádný problém. Hlavní je, aby se mužský fotbal v Třeštině za každou cenu udržel i pro další sezóny,“ nechal nahlédnout pod pokličku oddílový předseda.

I. B TŘÍDA B

SOBOTA 30. BŘEZNA: 15.00 Třeština – Zvole, Jesenec – Olešnice, Moravský Beroun – Velká Bystřice.
NEDĚLE 31. BŘEZNA: 15.00 Loštice – Kožušany, Slatinice – Nové Sady B, Šternberk B – Smržice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.