SPORT

Ani Chrudim dračí sluj nedobyla

21. března 2011, 20:39, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Odveta za úvodní zápas baráže se šumperským hokejistům povedla na výbornou.
 Svěřenci Radka Kučery totiž skvěle takticky zvládli nelehké utkání s vedoucím celkem prolínací soutěže a vytvořili si tak velice slibnou druhou pozici do druhé poloviny baráže.
Již od úvodních minut bylo jasné, že na Tyršově stadionu se nebudou konat velkolepé ofenzivní manévry. Od Chrudimi jsme na podobný přístup zvyklí, leč od Draků to bylo málokdy vídané představení, kdy se Východočeši dostávali do šancí jen velice zřídka. První branka Ambruze z 6. minuty tak byla bleskem z čistého nebe. 

Také ve druhé třetině dominovaly obě defenzivy, když se ani Landsman, ani Štůrala příliš ohánět nemuseli. Ve 24. minutě přesto Chrudim vyrovnala, když se puk velmi šťastně odrazil k Mockovi a ten kousek za modrou čárou nechytatelně vypálil nad Štůralův beton. To ale bylo ze strany hostů v podstatě vše. Ve 27. minutě se hostujícím obráncům utrhlo duo Červenka - Haas, druhý jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a mazácky překonal Landsmana - 2:1. O chvíli později tlak Šumperka vygradoval Sedlákovou střelou, jež doklouzala až za brankovou čáru. Poté byl nepříjemně zasažen do obličeje Mocek, jenž byl s ošklivým zraněním převezen do nemocnice. 

Dvoubrankové vedení domácí hokejisté drželi bez větších obtíží. Šance Chrudimi byly spíše z kategorie náznaků, a když Tesařík povedenou střelou od modré čáry zvýšil na 4:1, bylo rozhodnuto. O minutu později pak ještě uzavřel celkový stav na 5:1 svojí druhou brankou v utkání Haas po prostrčení od Veleckého.

Draci tak oplatili Chrudimi porážku a navíc rázně vykročili za postupem do první ligy. Že by platilo známé do třetice všeho dobrého?


Salith Šumperk - HC Chrudim  5:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.