SPORT

Ani Chrudim dračí sluj nedobyla

21. března 2011, 20:39, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Odveta za úvodní zápas baráže se šumperským hokejistům povedla na výbornou.
 Svěřenci Radka Kučery totiž skvěle takticky zvládli nelehké utkání s vedoucím celkem prolínací soutěže a vytvořili si tak velice slibnou druhou pozici do druhé poloviny baráže.
Již od úvodních minut bylo jasné, že na Tyršově stadionu se nebudou konat velkolepé ofenzivní manévry. Od Chrudimi jsme na podobný přístup zvyklí, leč od Draků to bylo málokdy vídané představení, kdy se Východočeši dostávali do šancí jen velice zřídka. První branka Ambruze z 6. minuty tak byla bleskem z čistého nebe. 

Také ve druhé třetině dominovaly obě defenzivy, když se ani Landsman, ani Štůrala příliš ohánět nemuseli. Ve 24. minutě přesto Chrudim vyrovnala, když se puk velmi šťastně odrazil k Mockovi a ten kousek za modrou čárou nechytatelně vypálil nad Štůralův beton. To ale bylo ze strany hostů v podstatě vše. Ve 27. minutě se hostujícím obráncům utrhlo duo Červenka - Haas, druhý jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a mazácky překonal Landsmana - 2:1. O chvíli později tlak Šumperka vygradoval Sedlákovou střelou, jež doklouzala až za brankovou čáru. Poté byl nepříjemně zasažen do obličeje Mocek, jenž byl s ošklivým zraněním převezen do nemocnice. 

Dvoubrankové vedení domácí hokejisté drželi bez větších obtíží. Šance Chrudimi byly spíše z kategorie náznaků, a když Tesařík povedenou střelou od modré čáry zvýšil na 4:1, bylo rozhodnuto. O minutu později pak ještě uzavřel celkový stav na 5:1 svojí druhou brankou v utkání Haas po prostrčení od Veleckého.

Draci tak oplatili Chrudimi porážku a navíc rázně vykročili za postupem do první ligy. Že by platilo známé do třetice všeho dobrého?


Salith Šumperk - HC Chrudim  5:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).