KULTURA

Aneta přijede rozdávat radost

30. listopadu 2016, 11:00, Ondřej Polák
Aneta přijede rozdávat radost Zábřeh - Před více než deseti lety se zpěvačka Aneta Langerová stala vítězkou prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. Od té doby prošla úctyhodným uměleckým vývojem, který má dosavadní vrchol v posledním albu Na Radosti a ve stejnojmenném koncertním turné. To pokračuje ve čtvrtek 1. prosince v zábřežském kulturním domě.

 „Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet," popisuje Aneta.
Ta se pro inspiraci pro novou tvorbu vydala na Šumavu, kde objevila dnes již zaniklou osadu Na Radosti. Místo jí učarovalo a pomohlo přivést na svět desku plnou příběhů.
Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 se stala zpěvačkou roku a zvítězila i v kategoriích Album a Skladba. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby proměnila všechny v andělské sošky. V následujícím roce získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík.
Na aktuálním turné Anetu doprovází kapela a smyčcové trio, vedle písní z nového alba na něm nechybí ani starší skladby v nových aranžích.
Vstupenky na zábřežský koncert lze zakoupit v šumperské CK Atlas, mohelnické prodejně Darka a v infocentrech v Zábřeze, Štítech a Hanušovicích.


Foto: archiv

Vítězka prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar Aneta Langerová zazpívá ve čtvrtek v Zábřeze.

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.11.2016 23:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
100
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.