SPORT

Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci

28. března 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci Maletín - Tohle zabolí. Maletín se vydá na fotbalovou frontu bez důležitého válečníka. Gólový útočník Milan Michalčák musí podstoupit operaci kolenních vazů, na operační stůl ulehne za necelý měsíc.

 Klubový patriot není jediný, koho postihly zdravotní nesnáze. Kanonýr Jiří Kloss laboroval s bolestivým výronem v kotníku a úplně fit nebyl ani další zkušený plejer Martin Chudáček. „Aby toho nebylo málo, během přípravy nás zdevastovala totální marodka. Kvůli zraněním a nemocem nás bylo tak málo, že nemělo cenu trénovat. Do další fáze jsme se mohli pustit až po desetidenním výpadku,“ postěžoval si vedoucí družstva Antonín Michalčák.
Maletínští fotbalisté při ladění optimální herní formy přestříleli Leštinu 8:4, remizovali s mohelnickou rezervou (4:4) a v rámci několikadenního soustředění v loučenském penziónu Gól porazili na umělé trávě v Šumperku snaživý Bludov (5:1).
Na dobrou fazónu v útočné fázi hodlají navázat v neděli na Hané. V Haňovicích už půjde o mistrovské body. „Sice jsou dole, ale podle všeho se přes zimu notně posílili a poctivě potrénovali. Nebude to nic snadného. S nevyzpytatelným soupeřem, jehož podzimní výkony bych přirovnal k horské dráze, se může přihodit cokoliv,“ prohlásil Michalčák.
Na konci sezóny by uvítal výsledek zaručující místo na stupních vítězů. „V tabulce se chceme pohybovat co nejvýš, to je jasné. Na Litovel to nejspíš stačit nebude. Pětibodový náskok si pravděpodobně jen tak vzít nenechá a naši soutěž vyhraje,“ zatipoval si před víkendovým začátkem.

VÍKENDOVÝ PROGRAM


SOBOTA 31. BŘEZNA: 15.30 Bohdíkov – Chválkovice, Moravský Beroun – Slavonín, Náměšť n. H. – Hlubočky, Bělkovice – Litovel, Česká Ves – Konice.
NEDĚLE 1. DUBNA: 15.30 Haňovice – Maletín, Bohuňovice – Paseka.


Foto: Petr Fišer

Milan Michalčák si fotbal jen tak nezahraje. V dubnu ho nemine operační zákrok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.