SPORT

Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci

28. března 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci Maletín - Tohle zabolí. Maletín se vydá na fotbalovou frontu bez důležitého válečníka. Gólový útočník Milan Michalčák musí podstoupit operaci kolenních vazů, na operační stůl ulehne za necelý měsíc.

 Klubový patriot není jediný, koho postihly zdravotní nesnáze. Kanonýr Jiří Kloss laboroval s bolestivým výronem v kotníku a úplně fit nebyl ani další zkušený plejer Martin Chudáček. „Aby toho nebylo málo, během přípravy nás zdevastovala totální marodka. Kvůli zraněním a nemocem nás bylo tak málo, že nemělo cenu trénovat. Do další fáze jsme se mohli pustit až po desetidenním výpadku,“ postěžoval si vedoucí družstva Antonín Michalčák.
Maletínští fotbalisté při ladění optimální herní formy přestříleli Leštinu 8:4, remizovali s mohelnickou rezervou (4:4) a v rámci několikadenního soustředění v loučenském penziónu Gól porazili na umělé trávě v Šumperku snaživý Bludov (5:1).
Na dobrou fazónu v útočné fázi hodlají navázat v neděli na Hané. V Haňovicích už půjde o mistrovské body. „Sice jsou dole, ale podle všeho se přes zimu notně posílili a poctivě potrénovali. Nebude to nic snadného. S nevyzpytatelným soupeřem, jehož podzimní výkony bych přirovnal k horské dráze, se může přihodit cokoliv,“ prohlásil Michalčák.
Na konci sezóny by uvítal výsledek zaručující místo na stupních vítězů. „V tabulce se chceme pohybovat co nejvýš, to je jasné. Na Litovel to nejspíš stačit nebude. Pětibodový náskok si pravděpodobně jen tak vzít nenechá a naši soutěž vyhraje,“ zatipoval si před víkendovým začátkem.

VÍKENDOVÝ PROGRAM


SOBOTA 31. BŘEZNA: 15.30 Bohdíkov – Chválkovice, Moravský Beroun – Slavonín, Náměšť n. H. – Hlubočky, Bělkovice – Litovel, Česká Ves – Konice.
NEDĚLE 1. DUBNA: 15.30 Haňovice – Maletín, Bohuňovice – Paseka.


Foto: Petr Fišer

Milan Michalčák si fotbal jen tak nezahraje. V dubnu ho nemine operační zákrok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.