SPORT

AMERICKÝ FOTBAL: Vzhůru na MamutyROZHOVOR

16. dubna 2014, 06:55, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
AMERICKÝ FOTBAL: Vzhůru na Mamuty Mohelnice - Mají na co navazovat. Po loňském semifinálovém úspěchu si mohou být jistí tím, že je nikdo nepodcení. Naopak. Jejich skalp bude velmi cenným soutěžním zbožím. Hráči sedmičkového amerického fotbalu ze Šumperka stojí na prahu nové ligové sezony. V neděli 20. dubna ji od dvou hodin odpoledne rozehrají na Tyršově stadionu, kdy je čeká hon na přerovské "Mamuty".

 "Poprvé můžu pracovat se stejným kádrem. Přibyli do něj čtyři nováčci, kteří se jeví jako vhodné doplnění. Naše výhoda bude v tom, že jsme jako tým o rok zkušenější," hlásil před ostrým startem hrající kouč Dietos JAN KOLAŘÍK.

Myslíte si, že by některá z nových tváří mohla zazářit hned v první sezoně stejným způsobem jako třeba Jan Hofschneider v minulém ročníku?
"Uvidíme, všechno ukáže až čas. Zatím to vypadá tak, že by se noví kluci mohli zařadit mezi opory, na které je v klíčových chvílích spolehnutí. Pokud jde o Honzu, byl to náš stěžejní a také rozdílový hráč. Bohužel mě u něj mrzí, že do letošní přípravy nedával tolik jako před rokem. Občas to vypadá, že si myslí, že to půjde samo i bez tréninků. Po hříchu není jediný. Tréninková docházka se výrazně zhoršila. S tím, jak jsme na náročné období nachystaní, díky tomu nemůžu být úplně spokojen."

Ve skupině "Východ" vás až na jednu výjimku čekají totožní soupeři. I proto se od vás bude hodně očekávat. Je v silách mužstva, aby poslední výsledek minimálně zopakovalo?
"Říkal jsem to už po sezoně a jen to zopakuji: cíle nemohou být jiné než postup do play-off. Podle mě máme i na finále. Ale je potřeba naplno trénovat a pilně se připravovat. Bez toho to nepůjde. Samo nám do klína nic nespadne. Novinky a změny u našich soupeřů samozřejmě sledujeme, ale veřejně toho nikdo moc neprozradí. Nás musejí v první řadě zajímat naše výkony a předváděná hra, jen to můžeme sami ovlivnit."

Jak moc jste přivítal pomoc kolegy Lubomíra Ničeho, který se rozhodl společně s vámi začít navštěvovat trenérské kurzy?
"Jsem rád, že se Luba nechal přemluvit. Věřím, že časem uzná, že to bylo ku prospěchu dobré věci. Už nejsem na všechno sám, každý z nás se může speciálně věnovat obraně nebo útoku. Na kvalitě tréninků je to znát. Stačí lehce nastínit, o co mi jde, a hned ví. Odpadá tím zdržování a zbytečné tréninkové prostoje."

Úvodní mistrovský zápas odehrajete trochu nezvykle v neděli. Co si od víkendového svátku s Přerovem slibujete?
"Pro mě osobně je sváteční každý zápas. Protože doma hrajeme jen několikrát, chceme si středomoravské derby s Přerovem maximálně užít a zároveň pobavit diváky. Naučili se na nás chodit ne proto, jak se nám zrovna daří, ale hlavně kvůli samotnému americkému fotbalu. Snažíme se jim jejich návštěvu co nejvíce zpříjemnit. Každý, kdo přijde, může na vlastní oči vidět, že se nejedná o žádnou bezduchou hru plnou hrubostí. Podporu fanoušků budeme potřebovat. Všichni doufáme, že jich dorazí co možná nejvíce."

Alfou a omegou všech sportovních klubů jsou peníze. Jak jsou na tom šumperští Dietos z ekonomického hlediska?
"Sponzora nemáme žádného, veškeré výdaje za tělocvičnu, hřiště, výjezdy na utkání a pořádání domácích zápasů si platíme výhradně z členských příspěvků. Proto mě před nedávnem docela pobavilo vyjádření šumperských házenkářů, kteří mluvili o existenčních problémech jen proto, že by si museli sezonu zafinancovat ze svého. My takhle fungujeme celý rok téměř pokaždé. Aby nám peníze vycházely, tak samozřejmě netrénujeme v největších halách, ale v pro nás dostupných podmínkách. Finančního partnera bychom moc rádi uvítali, na druhou stranu víme, jak je to na Šumpersku se sháněním peněz těžké a složité."Hrajícího trenéra šumperských Dietos Jana Kolaříka trápí špatná tréninková morálka některých svěřenců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.