KULTURA

Americké jaro představí špičkové klavíristky

24. května 2011, 22:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Americké jaro představí špičkové klavíristky Zábřeh - Zábřežský kruh přátel hudby i letos pokračuje ve spolupráci s Mezinárodní společností Antonína Dvořáka a pořádá již potřetí jeden z koncertů prestižního festivalu Americké jaro. Tentokrát se jedná o koncertní vystoupení přední americké varhanice Joan De Vee Dixon a špičkové české klavíristky Alice Fiedlerové, která do Zábřeha přijíždí již poněkolikáté. „Festival navazuje na odkaz Antonína Dvořáka, jehož jméno symbolizuje česko-americkou spřízněnost,“ uvedl Milan Uhl ze Zábřežské kulturní.


Host letošního koncertu Joan DeVee Dixon je profesorkou na Frostburg State University v Marylandu. Podnikla četná turné po Spojených státech, Evropě, Blízkém východu, Japonsku a hrála v nejvýznamnějších světových katedrálách. Její aranžmá jsou proslulá až netypickým radostným stylem. Festivalu Americké jaro se účastní od roku 2008. Alice Fiedlerová absolvovala pražskou konzervatoř a AMU. Spolupracovala s řadou význačných zahraničních sólistů. Vystupovala v Německu, Francii, Švýcarsku a Belgii, nahrávala pro Český rozhlas i Českou televizi. Od roku 2002 vyučuje na pražské konzervatoři a od roku 2006 také na New York University v Praze.

Přitažlivou zajímavostí koncertu, který se koná ve středu 1. června od 19 hodin v zábřežské Galerii Tunklův dvorec, určitě bude využití všech tří klávesových nástrojů, které jsou v galerii k dispozici. Koncert je určen pro širokou veřejnost, slevu na vstupném mají členové kruhu přátel hudby, děti a mládež do 18 let pak za vstup zaplatí symbolických 20 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.