KULTURA

Americké jaro představí špičkové klavíristky

24. května 2011, 22:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Americké jaro představí špičkové klavíristky Zábřeh - Zábřežský kruh přátel hudby i letos pokračuje ve spolupráci s Mezinárodní společností Antonína Dvořáka a pořádá již potřetí jeden z koncertů prestižního festivalu Americké jaro. Tentokrát se jedná o koncertní vystoupení přední americké varhanice Joan De Vee Dixon a špičkové české klavíristky Alice Fiedlerové, která do Zábřeha přijíždí již poněkolikáté. „Festival navazuje na odkaz Antonína Dvořáka, jehož jméno symbolizuje česko-americkou spřízněnost,“ uvedl Milan Uhl ze Zábřežské kulturní.


Host letošního koncertu Joan DeVee Dixon je profesorkou na Frostburg State University v Marylandu. Podnikla četná turné po Spojených státech, Evropě, Blízkém východu, Japonsku a hrála v nejvýznamnějších světových katedrálách. Její aranžmá jsou proslulá až netypickým radostným stylem. Festivalu Americké jaro se účastní od roku 2008. Alice Fiedlerová absolvovala pražskou konzervatoř a AMU. Spolupracovala s řadou význačných zahraničních sólistů. Vystupovala v Německu, Francii, Švýcarsku a Belgii, nahrávala pro Český rozhlas i Českou televizi. Od roku 2002 vyučuje na pražské konzervatoři a od roku 2006 také na New York University v Praze.

Přitažlivou zajímavostí koncertu, který se koná ve středu 1. června od 19 hodin v zábřežské Galerii Tunklův dvorec, určitě bude využití všech tří klávesových nástrojů, které jsou v galerii k dispozici. Koncert je určen pro širokou veřejnost, slevu na vstupném mají členové kruhu přátel hudby, děti a mládež do 18 let pak za vstup zaplatí symbolických 20 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).