ZPRÁVY

Amatérská divadla v regionu čeká velký projekt spolupráce

13. března 2014, 07:00, BH
Okres - Místní akční skupiny (MAS) Šumperský venkov a Horní Pomoraví ve spolupráci s dalšími dvěma partnery startují v letošním roce projekt zaměřený na rozvoj komunitního života, posílení národního uvědomění a tradic prostřednictvím amatérského divadla. Kromě rozvíjení divadelních technik se účastníci projektu mohou naučit pracovat s audiovizuální technikou a osvojit si komunikační dovednosti.

 „Projekt nese název Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic, na ochotníky v regionu Šumperský venkov a Horní Pomoraví tak v průběhu následujících měsíců čeká úkol nejen se naučit od profesionálních lektorů nové techniky, ale také nastudovat a vypilovat představení vycházející z tradičních českých pohádek a pověstí,“ uvedla Barbora Hubíková z jedné ze zapojených MAS Horní Pomoraví. Představení pak uvidí veřejnost na bezmála dvaceti místech, včetně slovenské Horní Súči, obce partnerské MAS Vršatec.

Primárně jsou jednotlivé aktivity zaměřeny na divadla. Zahájí workshopy na improvizaci a pohyb. Doplňkově budou probíhat mediální workshopy. Účastníci se naučí pracovat s kamerou a následně stříhat natočený materiál do žánrových dokumentů. „Aby dokázaly ochotnické soubory také přilákat zájem veřejnosti, chystáme i workshopy, na kterých se naučí komunikační dovednosti,“ dodala Hubíková s tím, že průběžně budou informace zveřejňovány na webu www.hornipomoravi.euww.sumperskyvenkov.cz

Do projektu spolupráce financovaného prostřednictvím Programu rozvoje venkova se zapojí Místní akční skupiny Šumperský venkov, Horní Pomoraví, Královská stezka a zahraniční slovenský Vršatec. Workshopy jsou určeny zájemcům o amatérské divadlo z území jednotlivých MAS.

První mediální workshop zaměřený na audiovizuální techniku pořádá MAS Šumperský venkov od 21. do 23. března ve Velkých Losinách, další se uskuteční v režii MAS Horní Pomoraví, a to na Severomoravské chatě v Podlesí ve dnech 4. až 6. dubna. Více informací se zájemci dozví přímo od pracovníků zapojených místních akčních skupin a na jejich webových stránkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.