ZPRÁVY

Altánek možná zůstane, stromy ne

27. června 2012, 23:30, ar
Altánek možná zůstane, stromy ne Šumperk – Osud historického altánku ve Smetanových sadech stále není jistý. Ačkoli rada města doporučila zastupitelům jeho demolici a nahrazení vodními prvky, zastupitelé rozhodli jinak. Zadali projektantovi, aby ke studii revitalizovaných sadů s vodotrysky vypracoval ještě jednu i se stávajícím altánkem.

„Hlasoval jsem proti zbourání altánku, a to ze dvou důvodů. Podle komise architektury altánek do sadů zapadá a patří, navíc instalace vodních prvků vyjde na miliony korun. Takové utrácení nevidím v současné době jako rozumný nápad. Na kašnu se čeká už několik let i na Točáku, odkládána je právě kvůli finanční náročnosti,“ vysvětlil svůj postoj zastupitel města František Merta. Podobně jako on se ve druhé polovině tohoto měsíce vyjádřila většina šumperských zastupitelů. O dalším osudu železobetonové stavby tak budou znovu rozhodovat až na svém dalším zasedání. Půjde o jediný bod, nad kterým ještě proběhne diskuse, v ostatních otázkách revitalizace parku se totiž rada se zastupiteli shodla. „Co se týče obnovy komunikací v sadech a hlavně revitalizace zeleně bylo doporučení rady schváleno,“ potvrdil úpravu parkových pěšinek i kácení a opětovné vysazení stromů tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Na revitalizaci Smetanových sadů radnice plánuje uvolnit více než šest milionů korun a projekt chce rozdělit do několika let. Bez ohledu na to, jak dopadnou tahanice kolem altánku, dětské hřiště zůstane zachováno a přibudou veřejné toalety. Lipovou alej město skácí a na její místo vysadí nové dřeviny.foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.